دستگیری کلاه‌ بردار تلگرامی که بر سر مردم فارس کلاه می‌گذاشت

شیراز-ایرنا-رییس پلیس فتا استان فارس گفت: فردی که با ایجاد یک گروه در شبکه اجتماعی تلگرام و عنوان خدمات اخذ ویزا و اقامت در کشورهای اروپایی اقدام به کلاهبرداری از شهروندان فارس می‌کرد دستگیر شد.

سرهنگ حشمت سلیمانی یکشنبه در این باره افزود: زن جوانی با مراجعه به پلیس فتا فارس عنوان کرد که با مشاهده یک گروه در شبکه اجتماعی تلگرام با عنوان اخذ ویزا و اقامت در خارج از کشور، مبالغی وجه نقد به حساب فرد تبلیغ کننده واریز کرده که ویزاگیر پس از گرفتن پول واریزی دیگر جوابگوی پیام‌ و تماس نیست.

وی ادامه داد: بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان قرار گرفت. کارشناسان پلیس فتا فارس با اقدامات فنی و تخصصی مطلع شدند که متهم از افرادی دیگر نیز کلاهبرداری کرده و در حال حاضر در استان بوشهر خود را از دید پلیس مخفی کرده است.

رییس پلیس فتا استان با بیان اینکه کارشناسان پس از اخذ نیابت قضائی به بوشهر اعزام و موفق شدند متهم را در مخفیگاهش دستگیر کنند و به فارس انتقال دهند، گفت: این کلاهبردار حرفه‌ای در بازجویی اولیه به هشت فقره کلاهبرداری به مبلغ ۲ میلیارد ریال اقرار کرده است.

سلیمانی با اشاره به اینکه متهم پس از سیر مراحل قانونی روانه زندان شد، از شهروندان خواست که هیچگاه فریب افرادی که با تبلیغات دروغین قصد کلاهبرداری دارند نخورند و در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی w.cyberpolice.ir و یا شماره تماس ۰۹۶۳۸۰ با کارشناسان این نیرو در میان بگذارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha