۴۸۰۰ فرزند یتیم و محسنین قمی در انتظار حامی هستند

قم- ایرنا- معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد قم گفت: در سال‌جاری چهار هزار و ۸۳۶ فرزند یتیم و محسنین در این استان در انتظار حامی هستند.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی کمیته امداد قم، سید محمدرضا میره ای در این زمینه افزود: شهروندان قم در سال گذشته ۲۸ میلیارد تومان به فرزندان یتیم و محسنین تحت حمایت کمیته امداد استان کمک کردند.

وی اضافه کرد: در سال‌های گذشته طرح‌هایی همچون «هر کارمند، یک حامی»، «هر حامی، یک حامی جدید»، «هر کلاس یک حامی» و «هر مشترک صندوق‌های صدقات خانگی، یک حامی» اجرا شد که نتایج خوبی به دنبال داشت.

وی با بیان این‌که امسال پویش ایران مهربان با شعار «هیچ فرزندی در کشور بدون حامی نباشد» در حال اجراست، ادامه داد: برای تحقق این شعار و جذب حداکثری حامیان برای ارتقاء سطح معیشت فرزندان اکرام و محسنین همه تلاش خود را به کار خواهیم بست.

میره ای سهمیه جذب حامیان امسال استان قم را ۱۶ هزار حامی عنوان و خاطرنشان کرد: در حال حاضر در استان قم یک هزار و ۷۱۲ یتیم و سه هزار و ۱۲۴ فرزند محسنین تحت حمایت این نهاد هستند که در انتظار حمایت خیران و حامیان هستند.

وی گفت: هر کسی می‌خواهد در این کار خداپسندانه شرکت کند عدد ۱ را به سامانه ۳۰۰۰۳۳۳۳۲۵ ارسال کند.

در حال حاضر حدود ۲۱ هزار و ۲۴۸ خانواده تحت پوشش کمیته امداد قم هستند؛ از میان خانواده‌های تحت پوشش، ۱۵ هزار و ۹۴۴ خانواده معادل ۷۰ درصد زن سرپرست خانوار هستند.

پنج‌هزار و ۱۲ خانواده به دلیل طلاق، پنج هزار و ۲۹۱ خانواده به دلیل از کارافتادگی، یک‌هزار و ۴۴۶ خانواده به دلیل بیماری صعب‌العلاج و لاعلاج و ۵۳۶ خانواده به دلیل زندانی بودن سرپرست از خدمات امداد بهره‌مند می‌شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha