۴ اردیبهشت ۱۴۰۰، ۱۴:۲۱
کد خبرنگار: 3028
کد خبر: 84306995
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

صالحی: فدراسیون فوتبال پرونده‌های مسابقات کشوری را بررسی می‌کند

تهران- ایرنا- رییس کمیته استیناف فدراسیون فوتبال گفت: پرونده‌هایی که در ارکان قضایی استان‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد، مربوط به رقابت‌های همان استان است و فدراسیون پرونده‌های مسابقات کشوری را بررسی می‌کند.

به گزارش ایرنا، در پی تخلف برخی تیم‌ها در رده‌های پایه و وجود صغر سن، ارکان قضایی استان‌ها با رسیدگی به آن، اقدامات مختلفی را در جهت رفع و یا ریشه کن کردن آن انجام می‌دهند.

علیرضا صالحی، رئیس کمیته استیناف در این خصوص گفت: پرونده‌هایی که در ارکان قضایی فدراسیون فوتبال مورد بررسی قرار می‌گیرد مربوط به برگزاری مسابقات کشوری و لیگ‌های زیر مجموعه آن است، اما رقابت‌هایی که در مقطع استانی و شهرستانی برگزار می‌شود، بررسی پرونده‌ها به رکن قضایی هیات فوتبال همان استان است.

وی در ادامه افزود: در قسمتی که ارکان قضایی فدراسیون اقدام به رای و بررسی می‌کنند، ابتدا کمیته انضباطی رای صادر می‌کند. در صورت اعتراض کمیته استیناف آن پرونده را بررسی می‌کند و روال معمول آن طی می‌شود.

صالحی در خصوص رای صغر سن گفت: اگر بازیکنی جایگزین بازیکن دیگر شده باشد یا از شناسنامه دیگری استفاده نمایند و یا صغر سن داشته باشد، این موضوع بازیکن غیر مجاز تلقی می‌شود و علاوه بر اینکه محرومیت برای بازیکن متخلف را در بر دارد. باشگاه نیز محکوم می‌شود. ضمن اینکه اگر باشگاهی معترض باشد آن بازی هم سه بر صفر به سود تیم شاکی اعلام می‌شود.

وی در پایان گفت: این تغییر نتیجه در حالی است که مسابقات به پایان نرسیده باشد و یا قرعه کشی رقابت‌های فصل جدید انجام نشده باشد. در غیر اینصورت کمیته انضباطی کسر امتیاز را برای تیم متخلف در فصل آتی مسابقاتی آن تیم اعمال می‌کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha