تمجید ترامپ از رهبر کره شمالی

تهران- ایرنا- دونالد ترامپ رییس جمهوری پیشین آمریکا در بیانیه ای با تمجید از "کیم جونگ اون" رهبر کره شمالی از "مون جائه این" رییس جمهوری کره جنوبی انتقاد کرد.

به گزارش ایرنا، ساوث چاینا مورنینگ پست روز شنبه گزارش کرد ترامپ در بیانیه ای "مون جائه این" رییس جمهوری کره جنوبی را به شکاف در آمریکا متهم کرد و گفته است: «ما دهه ها مانند احمق ها رفتار می کردیم.»

ترامپ در این بیانیه آورده است: "کیم جونگ اون رهبر کره شمالی که من تحت سخت ترین شرایط با او آشنا شدم (و او را دوست دارم) هرگز به رئیس جمهور فعلی کره جنوبی، مون جائه این احترام نگذاشت.

رییس جمهوری سابق آمریکا گفت: مون به عنوان یک رهبر و به عنوان یک مذاکره کننده ضعیف بود به جز وقتی که صحبت از احتمال قطع  روابط  نظامی طولانی مدت ایالات متحده آمریکا و کره جنوبی بود،  ما دهه ها مانند احمق ها رفتار می کردیم با این حال من آنها را مجبور کردم برای حفاظت و خدمات نظامی که ارائه می دهیم میلیاردها دلار بیشتر بپردازند.

ترامپ با انتقاد از بایدن گفت  که دولت او حتی نمی خواهد میلیارد دلار اضافی که کره جنوبی قول پرداخت داده را از سئول بگیرد.

واشنگتن برای دفاع از کره جنوبی در برابر کره شمالی و همچنین محافظت از منافع آمریکا در شمال شرقی آسیا، حدود ۲۸۵۰۰ سرباز خود را در کره جنوبی مستقر کرده است.

طبق یک توافق جدید، سئول موافقت کرده است ۱.۱۸ تریلیون وون (۱.۰۳ میلیارد دلار آمریکا) را به عنوان هزینه نگهداری این تعداد سرباز در سال ۲۰۲۱ بپردازد. این مبلغ افزایش ۱۳.۹ درصدی برابر با ۹۲۰ میلیون دلاری را نشان می دهد اما فاصله زیادی با تقاضای پنج میلیارد دلاری دولت ترامپ دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha