۴۸۵ هزار بازدید نوروزی از اماکن گردشگری گلستان انجام شد
عکس آرشیوی از میل گنبد بلندترین برج تمام آجری جهان

گرگان - ایرنا - معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان گفت که در نوروز امسال افزون بر ۴۸۵ هزار نفر از مجموعه‌های فرهنگی، تاریخی، تفریحی و جاذبه‌های طبیعی و گردشگری این استان دیدن کردند.

یاسر قندهاری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این تعداد حدود ۸۲ هزار نفر از مجموعه‌های تاریخی، بیش از ۳۰۲ هزار نفر از جاذبه‌های طبیعی و ۱۰۱ هزار نفر از مراکز تفریحی و گردشگری گلستان دیدن کردند که ۹۶ درصد کمتر از سال ۹۸ است.

سال ۹۹ به دلیل منع تردد و اعمال محدودیت های شدید ناشی از گسترش شیع کرونا، سفر نوروزی در کشور انجام نشد.

در سال ۹۸ با وجود وقوع سیل گسترده در گلستان، افزون بر هشت میلیون نفر از جاذبه های طبیعی و گردشگری این استان دیدن کرده بودند.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان افزود: با وجود محدودیت سفر نوروزی به گلستان ناشی از شیوع کرونا مانند ممنوعیت برپایی چادر در تفرجگاه‌ها و اقامت در مدارس و مهمانسراهای ادارات امسال ۴۰ هزار و ۹۳۱ نفر در مراکز اقامتی مجوزدار اقامت داشتند که ۱۰ هزار و ۷۵۸ نفر در هتل‌ها، هزار و ۸۱۷ نفر در هتل آپارتمان‌ها هزار و ۶۲۸ نفر در مهمانپذیرها و بقیه ۱۵۰ اقامتگاه بومگردی اقامت کردند.

گلستان ۲۷ هتل، ۱۰ هتل آپارتمان، سه متل، ۱۲ مهمانپذیر، هفت پانسیون، ۱۱۵  اقامتگاه بوم‌گردی، ۴۴ واحد پذیرایی بین راهی، ۲۲ سفره‌خانه سنتی و ۲۲۲ خانه مسافر دارد و برای نوروز امسال ۹ هزار و ۳۵۴ تخت برای اسکان مسافرین تدارک دیده شده بود.

این استان از مزیت‌های مختلف در حوزه گردشگری برخوردار است که دریای خزر، جزیره آشوراده، پارک ملی گلستان، آبشارهای فراوان، جنگل، کویر و بافت تاریخی گرگان فقط چند نمونه از آنها است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha