۱۹ فروردین ۱۴۰۰، ۱۹:۱۹
کد خبرنگار: 3140
کد خبر: 84288682
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

کرونا سقز را به حالت نیمه تعطیل درآورد

۱۹ فروردین ۱۴۰۰، ۱۹:۱۹
کد خبر: 84288682
کرونا سقز را به حالت نیمه تعطیل درآورد

سنندج - ایرنا - فرماندار ویژه سقز با بیان اینکه وضعیت شهرستان به لحاظ ویروس کرونا، فوق العاده وخیم و خطرناک است، گفت: شهر باید به حالت نیمه تعطیل در آید.

به گزارش ایرنا، کامیل کریمیان روز پنجشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا با اشاره به افزایش بستری ها و روند مبتلا شدن مردم به بیماری کرونا، اظهار داشت:  افزایش بستری ها و مبتلایان بر اساس بررسی کادر بهداشت و درمان و متخصصان حوزه درمان ناشی از ادامه برگزاری تجمع ها از جمله، مراسم های عروسی و مجلس ختم و عدم رعایت پروتکل ها بوده است.

وی تاکید کرد: بخشی از مردم به دلیل بسته شدن تالارهای شهر در خانه باغ ها اقدام به برگزاری مراسم عروسی می کنند و در صورتی که این موارد گزارش شود، با صاحب مراسم و خانه باغ برخورد جدی و مکان به مدت ۶ ماه بسته می شود.

فرماندار ویژه سقز یاد آور شد: فردی که در یکی از روستاها، اقدام به برگزاری مراسم عروسی کرده بود به پرداخت ۳۰۰ میلیون ریال جریمه محکوم شده است.

رییس ستاد بحران سقز با بیان اینکه، با جان و زندگی مردم نمی توان بازی کرد، هشدار داد: کم کاری و سهل انگاری از هیچکدام از مسوولان قابل قبول نیست.

کریمیان از اصحاب رسانه خواست تا کماکان مردم را به رعایت پروتکل ها به ویژه زدن ماسک دعوت کنند.

درگیری تنفسی در پیک چهارم کرونا بسیار بالا است

 مدیر شبکه بهداشت و رمان سقز هم با اشاره به افزایش بیماران بستری و بدحال اظهار داشت: به دلیل وخیم بودن حال تعدادی از بیماران جرات نمی کنیم آنان را ترخیص کنیم.

دکتر انور بهرامی با اشاره به اینکه در این پیک از کرونا، درگیری تنفسی بیمار بسیار بالاست و نیاز به اکسیژن زیاد دارد، افزود: تستینگ ها در سقز افزایش یافته است.

محدودیت‌های جدید کرونایی در سقز اعمال می‌شود 

در پایان این جلسه محدودیت های کرونایی مصوب و اعلام شد و از امروز اعمال می شود، این محدودیت ها شامل، محدودیت های ترافیکی برای ورود به مرکز شهر توسط پلیس راهور و شهرداری اعمال می شود، فعالیت در ادارات عمومی غیرخدمات رسان به صورت حضور یک سوم خواهد بود و حضور در ادارات خدمات رسان و بانک ها به صورت یک دوم خواهد بود.

همچنین اتاق اصناف و اداره صمت در ارتباط با تعطیلی مراکز غیر ضرور از جمله شهربازی ها، چایخانه‌ها، قهوه خانه ها، تالارها، آژانس های مشاور املاک، کافی شاپ ها، آرایشگاه ها و تعطیلی پاساژهای سرپوشیده، اقدام و اطلاع رسانی لازم انجام دهند.

درهای آرامستان‌ها بسته می‌شود

درهای آرامستان ها بسته می شود، تمام باشگاه ها و سالن های ورزشی بخش خصوصی و دولتی مرتبط با تمام ادارات به مدت ۲ هفته تعطیل می شوند، مراکز غذایی و رستوران ها فقط به صورت بیرون بر خدمات ارائه دهند و تمام مراکز تفریحی داخل شهرهای سقز، صاحب و سنته، بوستان ها، پارک ها، مسیرهای بلوار ارتش و بلوار میدان مکریان به سمت پلیس راه کماکان مسدود می شوند.

برگزاری مراسم عزا و عروسی در روستاها، ممنوع و در وهله اول برای دهیار، شورا و بخشدار و در مرحله دوم برای برگزار کنندگان پرونده قضایی تشکیل خواهد شد، ورود خودروهای شخصی با پلاک غیر بومی به سقز، ممنوع است و اتوبوس های خط واحد به مدت دو هفته با یک سوم ظرفیت فعالیت کنند.

تردد خودروهای شخصی از ساعت ۲۲ تا سه بامداد در سطح شهر ممنوع است، نماز جمعه، مساجد، نمازهای جماعت روزانه و مراسم های آیینی و مذهبی تعطیل است، بخش اداری و آموزشی مدارس، دانشگاه ها، موسسات آموزشی و حوزه های علمیه شهر و روستا تعطیل است و کارگروه نظارت و بازرسی در این مدت، فعالیت ها را تشدید کند.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha