۱۱۶ مقاله علمی بین المللی در دانشگاه خلیج فارس تولید شد

بوشهر- ایرنا- رئیس دانشگاه خلیج فارس گفت: حرکت این دانشگاه به سمت تعامل با جامعه علمی جهان در سال ۹۹ نیز ادامه داشت و در این سال ۱۱۶ مقاله مشترک با همکاران بین‌المللی تولید شده‌است.

عبدالمجید مصلح روز یکشنبه در گفت‌وگو با ایرنا، با بیان اینکه حرکت به سمت حضور در عرصه بین‌المللی از دستاوردهای این دانشگاه در هشت سال اخیر است، افزود: نسبت مقالات مشترک دانشجویان و استادان دانشگاه خلیج فارس با همکاران بین‌المللی در سال ۹۹ به کل مقاله‌های منتشر شده در این دانشگاه ۳۷.۵ درصد است.

وی عنوان کرد: بیشترین همکاری استادان و دانشجویان دانشگاه خلیج فارس درتهیه مقاله‌های علمی در سال گذشته با کشور ایتالیا با نگارش ۱۸ مقاله مشترک بوده‌است.

رئیس دانشگاه خلیج فارس ادامه داد: همچنین در سال تحصیلی ۹۹، ۸۲ دانشجوی خارجی تحصیل خود را در دانشگاه خلیج فارس آغاز کردند و هم اکنون ۱.۵ درصد از دانشجویان این دانشگاه خارجی هستند.

مصلح در ارتباط با فعالیت پژوهشی این دانشگاه گفت: در سال گذشته ۳۱۰ مقاله از دانشجویان و استادان این دانشگاه در مجلات معتبر بین‌المللی به چاپ رسیده‌است و قراردادهای علمی و پژوهشی متعددی نیز با بخش خصوصی و دولتی منعقد کرده‌است.

وی اعلام کرد: در سال ۹۹،  ۶۷ قرارداد همکاری علمی و پژوهشی در زمینه‌های مسائل دریایی و زیست محیطی منطقه، نفت، آب و برق، هوشمندسازی، کشاورزی، گردشگری و خدمات آزمایشگاهی میان دانشگاه خلیج فارس و ادارات و سازمان‌های دولتی و خصوصی، سایر دانشگاه‌ها، معاونت علمی ریاست جمهوری، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و بنیاد نخبگان بوشهر منعقد شده‌است.

رئیس دانشگاه خلیج فارس با اشاره به حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویان گفت: در این زمینه می‌توان به حمایت پایانه‌هایی برای تولید سوخت زیستی از جلبک‌های بومی خلیج فارس با استفاده از روش مایع‌سازی هیدروترمال، ساخت سلول‌های خورشیدی حساس شده با رنگدانه‌های استخراج شده از گیاهان بومی حوزه خلیج فارس بر پایه نانوالیاف الکتروریسی شده و ساخت و تجاری سازی دوچرخه دریایی اشاره کرد.

مصلح یادآور شد: برگزاری سومین دوسالانه نفت، گاز و انرژی با حضور ۱۵ کشور و ارائه ۱۸۰ مقاله از دستاوردهای ارزشمند دانشگاه خلیج فارس در سال گذشته بود که به اشتراک دانش و تجربه و فناوری‌های نوین در حوزه نفت و گاز و تقویت شبکه متخصصان ایرانی و خارجی  و برندسازی علمی این دانشگاه می‌انجامد.

رئیس دانشگاه خلیج فارس در ارتباط با افزایش زیر ساخت‌ها و فضای کالبدی این دانشگاه به راه‌اندازی و تجهیز ۲ مرکز آزمایشگاهی و مرکز محاسبات سریع اشاره و عنوان کرد: آزمایشگاه‌های نانو فناوری با اعتبار ۱۱ میلیارد ریال،  آنالیز دستگاهی با اعتبار ۳۵ میلیارد ریال و مرکز محاسبات سریع با اعتبار ۲۵ میلیارد ریال در زمستان ۱۳۹۹ به بهره‌برداری رسیدند.

وی گفت: مجموع فضای کالبدی دانشگاه خلیج فارس ۱۵۴ هزار و ۳۷۸ مترمربع  است و پیش‌بینی می‌شود دانشکده سیستم‌های هوشمند و علوم داده با مساحت ۱۰ هزار متر مربع و اعتبار ۴۷۱ میلیارد ریال  در سال ۱۴۰۰ افتتاح و به بهره‌برداری برسد.

مصلح افزود: برنامه دیگر دانشگاه خلیج فارس در سال جاری افتتاح ساختمان خوابگاه بنیاد ۱۵ خرداد است که ۴۰۰ نفر به ظرفیت خوابگاهی این دانشگاه می‌افزاید.

وی یادآور شد: فضای کالبدی این دانشگاه در دولت یازدهم و دوازدهم ۴۹ درصد رشد داشته است که یک سوم کل این فضا را شامل می‌شود و ظرفیت خوابگاهی آن نیز در زمان حاضر سه هزار و ۱۰۰ دانشجو است که ۵۰ درصد آن در هشت سال گذشته احداث شده‌است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha