۶ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۰۲
کد خبرنگار: 3043
کد خبر: 84274780
۰ نفر

برچسب‌ها

گشت‌های ویژه یگان حفاظت میراث فرهنگی قزوین تشدید شد

قزوین- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قزوین از تشدید گشت‌های ویژه یگان حفاظت و تشکیل کارگروه ویژه مبارزه با تخلفات حوزه میراث فرهنگی در نوروز ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش ایرنا، علیرضا خزائلی روز جمعه با اعلام این خبر افزود: به منظور کنترل و جلوگیری از انجام تخلفات حوزه میراث فرهنگی همچون تخریب آثار، حفاری‌ها و ساخت و سازهای غیرمجاز در محدوده آثار تاریخی گشت‌های نظارتی ویژه یگان حفاظت اداره کل همه روزه و ۲۴ ساعته در ایام نوروز در حال انجام است.

وی اظهار داشت:این یگان از اول تا پنجم فروردین ماه بیش از ۵۰ مورد بازدید و سرکشی از بناها و آثار ثبتی استان انجام داده است.

خزائلی همچنین از تشکیل کارگروه ویژه مبارزه با تخلفات حوزه میراث فرهنگی در این ایام نوروز خبر داد و افزود: علاوه بر بازدیدهای کارکنان یگان حفاظت، از تاریخ اول فروردین کارگروه ویژه‌ای متشکل از معاون و کارشناسان حوزه میراث فرهنگی، مسوول حراست اداره کل و کارکنان یگان حفاظت در قالب چند تیم نظارتی برای کنترل و جلوگیری از تخلفات باغستان سنتی، مجموعه بازار و بافت تاریخی قزوین تشکیل شده است که به صورت همه روزه و مستمر از این نقاط بازدید می‌کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قزوین یادآور شد: در ایام نوروز با توجه به افزایش تردد در محدوده بافت تاریخی و پیرامون آثار از هم استانی‌ها و گردشگران درخواست داریم در صورت مشاهده هرگونه تخلف موارد را به مرکز فرماندهی یگان حفاظت میراث فرهنگی استان به شماره تماس ۰۲۸۳۳۲۳۶۹۶۶ اطلاع دهند تا در اسرع وقت پیگیری شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =