سهرابیان: با جذب سرمایه داخلی، موانع تولید وسایل ورزشی برطرف می‌شود

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون قایقرانی با بیان اینکه بیانات ابتدای سال مقام معظم رهبری راهبرد یکساله کشور است گفت: یکی از بخش‌هایی که می‌شود با سرمایه داخلی زمینه رشد تولید در آن فراهم کرد ورزش است و ما در قایقرانی به دنبال استمرار تولید ملی با تکیه بر سرمایه داخلی هستیم.

رهبر انقلاب اسلامی در پیام نوروزی خود سال ۱۴۰۰ را سال «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نامگذاری کردند و تاکید کردند: شعار انقلابی جهش تولید امسال باید با حمایت همه‌جانبه و رفع موانع کاملا محقق شود.

«علیرضا سهرابیان» روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در زمینه شعار سال اظهار داشت: بیانات مقام معظم رهبری در پیام نوروزی راهبرد یکساله کشور است و عمل به این راهبرد می تواند مسیر توسعه کشور را مشخص کند.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین بخش هایی که نیاز به حمایت ملی و توسعه دارد ورزش است ورزشی که هم دارای جامعه آماری بالا و هم ظرفیت صادرات دارد. در قایقرانی و با توجه به تنوع رشته اگر تولید ملی به صورت یک راهبرد در دستور کار قرار گیرد بدون شک شاهد توسعه همه جانبه خواهیم بود.

رییس فدراسیون قایقرانی با بیان اینکه سال گذشته چند قایق تولید داخلی رونمایی شد ادامه داد: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری بر تولید داخلی و حمایت از آن، فدراسیون این بیانات را به عنوان الگو توسعه خود در سال جاری قرار می دهد.

وی افزود: همچنین برای رفع موانع پیش روی تولید داخلی در ورزش قایقرانی به دنبال جذب سرمایه و درآمدزایی هستیم زیرا باور داریم که می شود ورزش را به مرز خودکفایی رساند.

او ادامه داد: در سال گذشته با همکاری صدا و سیما تمام رقابت های لیگ برتر این رشته پخش زنده شد و تحول خوبی در لیگ ایجاد کرد. استمرار این روند به جذب اسپاسنر بیشتر و حمایت بخش خصوصی منجر خواهد شد.

رییس فدراسیون قایقرانی اظهار داشت: همچنین ما در دستور داریم تا لیگ در سال ۱۴۰۰ با رشته و تیم های بیشتری برگزار شود.

وی ادامه داد: امیدواریم ورزشکاران با حضور در لیگ بتوانند هم درآمدزایی لازم را داشته و هم لیگ رقابتی و جذابی داشته باشیم.

سهرابیان یکی از موانع پیش رو این ورزش را وارد کردن وسایل قایقرانی و ماندن آن در گمرک دانست و گفت: بدون شک با رایزنی مسوولان ورزش و دولت این مشکل نیز حل خواهد شد و گمرک همکاری لازم را به عمل خواهد آورد.

وی افزود: البته تاکید بر تولید داخلی است و ما به دنبال آن هستیم تا نمونه داخلی قایق های استاندارد جهانی را در ایران تولید کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha