سه هزار میلیارد ریال به سدهای کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافت 

یاسوج- ایرنا- معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سه هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال از سوی این وزارتخانه به حوزه سدها و راه های در دست ساخت کهگیلویه و بویراحمد اختصاص داده شد. 

به گزارش ایرنا، غلامرضا پناه روز جمعه در نشست شورای اداری کهگیلویه و بویراحمد در شهر زلزله زده سی سخت اظهار داشت: زمین لرزه شهر سی سخت مرکز شهرستان دنا با مشارکت مطلوب مدیران اجرایی و نهادهای دولتی کهگیلویه و بویراحمد به طور هوشمندانه و مدبرانه مدیریت شد. 

وی افزود: تصمیم گیری مناسب از سوی دولت در کمترین زمان ممکن گرفته شد و اقدام ها و فعالیت هایی ارزنده نیز در شهر زلزله زده سی‌ سخت انجام شد. 

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: ۲۱ هزار پُرس غذای گرم از سوی مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بین مردم شهر زلزله زده سی سخت تهیه و برخی کالاهای مورد نیاز از قبیل چادر، پتو، هیتربرقی و اقلام خوراکی بین آنان توزیع شد. 

پناه عنوان کرد: تاکنون افزون بر ۱۰۰ میلیارد ریال انواع کالا به همت مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه احتماعی به سوی شهر زلزله زده سی ‌سخت گسیل یافته و همگی آنها نیز توزیع شده است. 

وی ابراز داشت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آمادگی دارد به خانواده های زیر پوشش بهزیستی که در زلزله شهر سی ‌سخت آسیب دیده اند ۲۰۰ میلیون ریال کمک بلاعوض و ۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات قرض‌ الحسنه با نرخ سود چهار درصد پرداخت کند. 

پناه گفت: مبالغی کمک بلاعوض و تسهیلات قرض الحسنه نیز برای بازنشستگان شهر زلزله ‌زده سی سخت در نظر گرفته شده که اعداد و ارقام دقیق آن پس از تعیین میزان خسارت های وارده به آنان مشخص و اعلام می شود. 

وی اظهار داشت: بیمارستان‌ های در حال ساخت شهرهای یاسوج، گچساران و دهدشت تا پایان دولت دوازدهم به اتمام رسیده و پلی کلینیک‌ های کهگیلویه و بویراحمد نیز ارتقا می یابند. 

زلزله ای به بزرگی ۵.۶ ریشتر ساعت ۲۲ و پنج دقیقه و ۳۴ ثانیه چهارشنبه شب ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۹ شهر سی ‌سخت مرکز شهرستان دنا را لرزاند. 

مرکز لرزه نگاری کشور اعلام کرد که این زلزله در عمق هشت کیلومتری زمین اتفاق افتاده است. 

بر اساس این گزارش زلزله در فاصله ۱۰ کیلومتری سی‌ سخت، ۱۹ کیلومتری کمه استان اصفهان و ۲۴ کیلومتری یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد رخ داده است. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha