۱۵۱۶ نفر در انتخابات شوراهای شهر سیستان و بلوچستان نام‌نویسی کردند

زاهدان- ایرنا- معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: یکهزارو ۳۶۲ نفر داوطلب مرد و ۱۵۴ نفر زن در ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر این استان نام‌نویسی کردند که در مقایسه با دوره قبل ۱۶ درصد افزایش نشان می‌دهد.

ابوذر کوثری روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: روند نام‌نویسی از داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر در روزهای پایانی افزایش چشمگیری یافت.

 وی با بیان اینکه هم‌اینک تعداد نام‌نویسی قطعی در انتخابات شوراهای شهر سیستان و بلوچستان یکهزار و ۵۱۶ نفر است افزود: البته تعدادی نیز به دلیل نقص مدارک تا پایان امروز فرصت دارند مدارک خودشان را از طریق فرمانداری‌ها تکمیل کنند.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه تعداد بانوان ثبت‌نامی در انتخابات شوراهای اسلامی شهر افزایش یافته است گفت: شمار بانوان داوطلب دوره قبل ۱۳۵ نفر بود که در این دوره به ۱۵۴ نفر با ۱۴ درصد افزایش روبروست.

وی با بیان اینکه بیشترین آمار ثبت‌نام‌کنندگان در شهر زاهدان با ۲۹۷ نفر بوده و برای هر کرسی شورا اکنون ۲۷ نفر داوطلب نام نویسی کرده اند افزود: بعد از استعلام از مراجع چهارگانه تا هفتم فروردین جوابیه خواهد آمد و مراحل بعدی انتخابات و رسیدگی‌ها در هیات اجرایی شهرستان‌ها ادامه می‌یابد.

کوثری اظهارداشت: انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی در ۳۷ شهر برگزار شده بود در حالی که در این دوره در ۵۱ شهر سیستان و بلوچستان برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به سطح تحصیلات داوطلبانی که در انتخابات شوراهای اسلامی شهر در سیستان و بلوچستان نام‌نویسی کردند افزود: دیپلم ۳.۸ درصد، فوق دیپلم و لیسانس ۶۵.۷ درصد، فوق لیسانس و دکترا ۲۹ درصد و حوزوی ۱.۵ درصد است.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به شیوه و روش نام‌نویسی افراد در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: یکهزار و ۱۷ نفر از طریق فرمانداری، ۲۸۶ نفر از طریق دفاتر پیشخوان، ۱۱۸ نفر رایانه شخصی و ۹۵ نفر از طریق اپلیکیشن موبایل در ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر این استان نام‌نویسی کردند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha