فراخوان چهارمین رویداد ملی ایده‌آزاد اسباب‌بازی کانون منتشر شد

تهران- ایرنا- فراخوان چهارمین رویداد ایده‌آزاد اسباب‌بازی از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد.

به گزارش روز شنبه گروه فرهنگی ایرنا از کانون، این فراخوان به‌منظور گردهم‌آیی طراحان، تولیدکنندگان،دست‌اندکاران، صاحب‌نظران و علاقه‌مندان این حوزه‌ی اقتصادی- فرهنگی در بهار و تابستان سال ۱۴۰۰ منتشر شده است.
بر اساس این خبر رویداد ملی ایده‌آزاد اسباب‌بازی بهانه‌ای برای تعامل سازنده، ایجاد بستر رشد و پویایی طراحان و ایده‌پردازان عرصۀ اسباب‌بازی در کشور است که در پنج گام به‌دنبال به ثمر نشستن اندیشه و کار جوانان خلاق ایرانی در حوزه اسباب‌بازی و سرگرمی، معرفی ایده‌های‌شان به صنعت اسباب‌بازی و گام موثر در تجاری‌سازی این ایده‌ها است. 
بر همین اساس در گام نخست، ایده‌پردازان و طراحان باید در بازه زمانی ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ اول اردیبهشت۱۴۰۰ با مراجعه به وبگاه رویداد ایده‌آزاد به نشانی و مطالعه شرایط عمومی شرکت، اقدام به ثبت‌نام و بارگذاری ایده‌ی اولیه خود کنند. 
گام دوم گزینش ایده‌ها است که در این مرحله از میان ایده‌های رسیده به دبیرخانه رویداد، ایده‌هایی که از نظر هیات انتخاب قابلیت ارتقا، تکمیل و ارایه به بازار داشته باشد انتخاب و به مرحله بعد راه می‌یابد. 
در مرحله سوم نیز ایده‌پردازان منتخب در نشست توجیهی که روز ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ به‌صورت آنلاین برگزار خواهد شد با شیوه‌ی اجرای برنامه، شرایط حضور در ایده‌آزاد، مراحل پیش‌شتاب‌دهی و شتاب‌دهی طرح‌ها و مسایل حقوقی این فرایند آشنا می‌شوند. 
هم‌چنین در گام چهارم، ایده‌هایی که مراحل کارشناسی تخصصی را به پایان رسانده‌اند و آماده فرایند تجاری‌سازی و تولید هستند در روز برگزاری رویداد، در حضور تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران ارایه و مورد تقدیر و حمایت قرار خواهد گرفت. 
در همین حال در پنجمین گام، ایده‌های منتخبی که از بسترهای ارایه این رویداد ملی استفاده کنند و به تولیدکنندگان، سرمایه‌گذاران و حامیان معرفی شده‌اند حمایت لازم برای تجاری‌سازی و تولید را دریافت می‌کنند.
بر اساس فراخوان مرحله نهایی چهارمین رویداد ملی ایده آزاد اسباب‌بازی روز ۱۵ تیر ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد. ثبت‌نام و فرایند شتاب‌دهی ایده‌ها برای ایده‌پردازان از سوی کانون رایگان است و این دوره از رویداد با رویکرد اسباب‌بازی‌های شناختی و حمایت ستاد توسعه فناوری‌ها و علوم‌شناختی همراه خواهد بود. 
علاقه‌مندان برای آگاهی بیشتر از شرایط و مقررات چهارمین رویداد ملی ایده‌آزاد اسباب‌بازی می‌توانند به پایگاه خبری کانون به نشانی و وبگاه رویداد ایده‌آزاد به نشانی مراجعه کنند.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha