۱۹ اسفند ۱۳۹۹، ۱۰:۵۱
کد خبر: 84257751
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

مادران جوان دارای ۳ فرزند به بالا در یزد تجلیل شدند

یزد- ایرنا- مادران جوان زیر ۴۰ سال که دارای سه فرزند به بالا هستند در مراسمی در دفتر امام جمعه یزد مورد تجلیل قرار گرفتند.

به گزارش ایرنا آیت‌الله محمدرضا ناصری، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد روز سه‌شنبه در مراسم تجلیل از این مادران اظهار داشت: کاهش جمعیت و پیر شدن جمعیت در آینده یکی از دغدغه‌های مدنظر رهبر معظم انقلاب است و لازم است در این زمینه برای خانواده‌ها فرهنگ سازی شود.

وی بیان کرد: برخی خانواده‌ها از تامین رزق و روزی فرزندان خود نگران هستند که این افراد لازم است روحیه توکل را در خود تقویت کنند زیرا خداوند متعال در قرآن کریم نسبت به تامین روزی افراد وعده داده است.

ناصری اظهار امیدواری کرد: خانواده‌ها و زوج‌های جوان با فرزندآوری و تربیت درست و صحیح فرزندان خود، مسئولانی خدمتگزار به اسلام و انقلاب و مردم تربیت کنند تا این افراد هرکدام سربازانی برای امام زمان (عج) باشند.

وی بر لزوم افزایش جمعیت شیعیان تاکید کرد و گفت: حضرت محمد(ص) در احادیث معتبر به این نکته اشاره و تاکید داشته اند و خانواده‌های پرجمعیت را مایه مباهات دانسته اند.

دهقان، دبیر جبهه فرهنگی انقلاب استان یزد با اشاره به اینکه برخی خانواده‌های پرفرزند در بین خانواده ها در انزوا قرار می گیرند، اظهار داشت: روال عادی داشتن فرزند زیاد است و خانواده های تک فرزندی و دو فرزندی روال غیرعادی را طی می کنند بنابراین خانواده‌های پرفرزند، خودشان نیز در این زمینه به فرهنگ سازی بپردازند.

در این مراسم با اهدای هدایایی از سوی امام جمعه یزد، جبهه فرهنگی انقلاب و سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری یزد از زنان زیر ۴۰ سال دارای سه فرزند به بالا تجلیل شد.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد نیز که دارای پنج فرزند به نام‌های محمد، علی، فاطمه، حسن و حسین هستند، در این مراسم به عنوان خانواده دارای سه فرزند به بالا معرفی شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha