۱۶ اسفند ۱۳۹۹، ۱۳:۴۴
کد خبر: 84253980
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

فرماندار: بازار خلخال تعطیل نخواهد شد

۱۶ اسفند ۱۳۹۹، ۱۳:۴۴
کد خبر: 84253980
فرماندار: بازار خلخال تعطیل نخواهد شد

اردبیل _ ایرنا _ فرماندار خلخال گفت: در صورت همکاری بازاریان و مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا ، فعالیت‌های اقتصادی این شهرستان در ایام پایانی سال و همچنین تعطیلات نوروز سال آینده تعطیل نخواهد شد.

به گزارش ایرنا ، فریدون بابایی روز شنبه در نشست با خبرنگاران و اصحاب رسانه خلخال افزود: همه تلاش ما بر این است که از وارد شدن فشار مضاعف اقتصادی ناشی از اعمال محدودیت‌های اجتماعی بیشتر به واحدهای تولیدی ، صنعتی و همچنین بازار و صاحبان واحدهای صنفی جلوگیری شود.

وی با تقدیر از تلاش و فعالیت خبرگزاری‌ها و رسانه‌های این شهرستان در همکاری با ستاد قرارگاه زیستی و اطلاع‌رسانی بموقع از خواسته مسئولان دست‌اندرکار مقابله با کرونا ، عملکرد خبرگزاری ایرنا در این زمینه را بسیار عالی ارزیابی کرد.

بابایی گفت: در حال حاضر در تلاش هستیم تا با ادامه اطلاع‌رسانی به مردم و انجام اقدامات پیشگیرانه از کرونا  اجازه ندهیم شدت شیوع ویروس کرونا در این منطقه از وضعیت فعلی بالاتر رود.

او اظهارکرد: طی هفته‌های اخیر تعداد بستری‌های کرونا در بیمارستان خلخال روند ثابتی داشته و تلاش می‌کنیم با کاهش آمار بستری‌ها فعالیت‌های اقتصادی در بازار خلخال را بهبود و محدودیت‌های اجتماعی را کاهش دهیم.

وی گفت: با توجه به اینکه در شرایط بسیار حساس زمانی و در آستانه تعطیلات سال نو قرار گرفته‌ایم و احتمال جابجایی‌های جمعیتی در این ایام به حداکثر می‌رسد، برخلاف مناطق دیگر کشور که وارد پیک چهارم کرونا شده‌اند خلخال همچنان در حال سپری کردن  پیک سوم کرونا بوده و از این لحاظ مدیریت این ایام بسیار حیاتی است.

فرماندار خلخال به اتفاقات یک سال اخیر شیوع ویروس کرونا در خلخال اشاره کرد و افزود: امسال با محدودیت‌های کرونا شروع شد و تمام فعالیت‌های اقتصادی، عمرانی، فرهنگی و آموزشی منطقه با محدودیت مواجه شد.

بابایی اضافه کرد: خلخال اولین شهرستانی بود که قرنطینه خانگی در آن راه‌اندازی شد و با اتخاذ تصمیماتی شرایط کرونا را متناسب با وضعیت منطقه مدیریت شد.

وی بیان کرد: در طول سال، سه مرحله پیک کرونا را در خلخال داشتیم که ماه‌های مرداد و آبان بیشترین آمار بستری و فوتی در این شهرستان اتفاق افتاد  که در همان زمان در هر دو برهه در طی یک ماه حدود ۱۵ نفر فوتی ناشی از کرونا داشتیم و آمار بستری و مراجعه و ابتلا هم بالا رفت.

وی با بیان اینکه از بهمن ماه امسال فوتی‌های کرونا در خلخال بطور قابل توجهی کاهش یافته است، افزود: دی ماه امسال ۱۰ نفر فوتی داشتیم، از بهمن ماه هم مجددا پیک سوم شروع شد که با وجود بستری‌های بالا، آمار فوتی پایین و سه نفر بود و در ماه اسفند نیز تا به امروز ۲ نفر فوتی داشته‌ایم. 

وی به مردم توصیه کرد خطر کرونا را همچنان جدی بگیرند و با پرهیز از هرگونه از عادی‌سازی و عادی‌انگاری کرونا در روزهای پایانی سال شرایط مناسبی را فراهم کنند.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha