استاندار گیلان:اطمینان از سلامت انتخابات میزان مشارکت را بالا می برد

رشت-ایرنا- نماینده عالی دولت در گیلان به اثرگذاری عوامل مختلف در ایجاد انگیزه و علاقمندی مردم برای مشارکت در انتخابات اشاره و تصریح کرد: اطمینان از سلامت انتخابات، یکی از عوامل موثر محسوب می شود که بر مبنای قانون تمهیدات لازم توسط وزارت کشور و در استان نیز اتخاذ شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ ارسلان زارع روز شنبه در جلسه ستاد انتخابات استان گیلان به شکل گیری نظام جمهوری اسلامی بر پایه اراده و خواست عمومی مردم ایران اشاره و بیان کرد: تلفیق و ترکیب جمهوریت و اسلامیت موجب شده که استمرار این نظام نیز همواره با تأکید بر حاکمیت اراده مردم و بر مبنای اسلام یعنی مردم سالاری دینی باشد.

وی با اشاره به انجام تمهیدات لازم برای اطمینان بخشی از سلامت انتخابات توسط وزارت کشور؛ برگزاری انتخاباتی باشکوه ، قانونمند، امن و سالم با مشارکت حداکثری مردم و در تراز و شأن ملت بزرگ ایران و نظام اسلامی را مورد تأکید قرار داد و گفت: از همه دست اندرکاران برگزاری انتخابات انتظار دارم حقوق انتخاب شوندگان و انتخاب کنندگان را با رعایت کامل قانون حفظ کنند.

وی با اشاره به آیه شریفه ۱۱ سوره مبارکه رعد مبنی براینکه خداوند سرنوشت قومی را تغییر نمی‏‌دهد مگر آنکه خودشان بخواهند، افزود: در انتخابات گوناگون طی ۴۲ سال پس از پیروزی انقلاب اگرچه کشور به لحاظ اقتصادی، سیاسی و اجتماعی تحت تحریم های مختلف بوده؛ اما مردم ایران اسلامی به انقلاب و آرمان های خود پایبند بوده و هستند.

وی برگزاری انتخاباتی باشکوه بر مدار قانون را مبنای کار دولت و وزارت کشور عنوان و اضافه کرد: شعار راهبردی امام راحل مبنی بر اینکه میزان رأی ملت است و نیز فرمایش رهبر معظم انقلاب درخصوص اینکه رأی مردم حق الناس است، مسیر را برای دست اندرکاران امر برگزاری انتخابات در حوزه اجرا و نظارت، مشخص کرده است.

استاندار گیلان ادامه داد: رئیس جمهوری نیز بر اجرای عدالت و رعایت کامل قانون در این خصوص همواره تأکید داشته و نگاه دولت تدبیر و امید هم بر همین مبناست.

وی به تلاش معاندان انقلاب با بهانه های مختلف در سیاه نمایی علیه نظام و دولت جمهوری اسلامی طی بیش از چهار دهه گذشته اشاره و تصریح کرد: برگزاری انتخاباتی باشکوه، قانونمند، امن و سالم با مشارکت حداکثری، شایسته شأن مردم و نظام جمهوری اسلامی و عاملی مهم در پیشگیری از موفقیت جنگ رسانه ای آنان است.

وی با یادآوری برگزاری سه انتخابات ریاست جمهوری، میان دوره ای مجلس شورای اسلامی و شوراهای اسلامی شهر و روستا در گیلان گفت: از اعضای ستاد انتخابات، فرمانداران و همه عوامل اجرایی برگزاری انتخابات انتظار دارم تا حقوق انتخاب شوندگان و انتخاب کنندگان را با رعایت کامل قانون، حفظ کنند.

زارع بر لزوم استفاده از همه ظرفیت ها در بسترسازی مشارکت حداکثری تأکید و تصریح کرد: استفاده از ظرفیت گروه های مختلف، احزاب سیاسی، گروه های مرجع، متنفذین دینی، علمی و فرهنگی و اصحاب رسانه در تقویت انگیزش مردم برای خلق مشارکت حداکثری، اثرگذار است.

وی ادامه داد: در این مسیر از همکاری های قانونی تمامی دستگاه های اجرایی، تشکیلات دولتی، نهادهای انقلابی و سازمان های عمومی در تقویت ابزارها و زیرساخت های لازم امر برگزاری انتخابات به شایستگی استفاده شود.

محمود قاسم نژاد رئیس ستاد انتخابات استان نیز به تمهید مقدمات برگزاری سه انتخابات در گیلان اشاره و با بیان اینکه از بیستم اسفندماه جاری فرآیند ثبت نام از داوطلبان شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا آغاز می شود، گفت: برای انجام فرآیند ثبت نام بستر استفاده از اپلیکیشن موبایلی، نسخه دسکتاپ رایانه ای و مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت فراهم شده است.

دبیر ستاد انتخابات استان نیز از برگزاری نشست های مختلف با فرمانداران، معاونان فرمانداری ها و بخشداران و همچنین هماهنگی با هیأت های نظارت بر انتخابات به صورت حضوری و یا ارتباط تصویری خبر داد.

همچنین مدیرکل حراست استانداری و مسئول کمیته استعلامات ستاد انتخابات، مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری و مسئول کمیته حقوقی ستاد انتخابات استان، مدیرکل فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری و مسئول کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات استان و نیز مسئول کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات استان گزارشی از فعالیت های انجام شده متناسب با وظایف محوله، ارائه کردند.

گیلان با دو و نیم میلیون نفر جمعیت در کرانه دریای خزر قرار دارد. سیزدهمین انتخابات ریاست‌جمهوری ایران در ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ همزمان با انتخابات ششمین دورهٔ شوراهای اسلامی شهر و روستا برگزار خواهد شد. در این انتخابات، هشتمین رئیس‌ جمهور ایران با آرا انتخاب خواهد شد. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha