۱۳ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۲۲
کد خبرنگار: 2186
کد خبر: 84250490
۰ نفر

برچسب‌ها

کوهنورد زخمی تهرانی از ارتفاعات دماوند نجات داده شد

ساری- ایرنا- رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آمل از نجات کوهنورد آسیب‌دیده تهرانی در منطقه آبشار یخی قله دماوند خبر داد.

به گزارش روز چهارشنبه  روابط عمومی جمعیت هلال احمر شهرستان آمل، جمشید نیک زاد افزود: در پی اطلاع رسانی مرکز ۱۱۲ هلال احمر مبنی بر حادثه دیدن کوهنورد تهرانی در منطقه آبشار یخی قله دماوند بلافاصله تیم امدادی جمعیت هلال احمر شهرستان مستقر در پایگاه امداد و نجات کوهستان رینه به منطقه اعلام شده اعزام شد.

 وی با اشاره به اینکه تماس ساعت ۲۰ شب گذشته گرفته شده بود ، گفت: بلافاصله پس از اطلاع از این حادثه نجاتگران این جمعیت از پایگاه امداد و نجات کوهستان رینه به منطقه اعزام شدند و پس از  رسیدن به کوهنورد در بارگاه سوم بلافاصله نسبت به انتقال وی اقدام کردند.

 نیک زاد با بیان اینکه این کوهنورد روز گذشته به قله دماوند صعود کرده بود ، افزود:  این کوهنورد در مسیر برگشت در منطقه آبشار یخی دچار آسیب شدید از ناحیه مچ پا شد که با تلاش و کوشش توانست خودش را به بارگاه سوم برسانند.

 رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آمل با اشاره به اعزام بلافاصله تیم امداد این جمعیت به منطقه گفت: پس از دسترسی نجاتگران به مصدوم و تثبیت موقعیت وی، مصدوم به منطقه گوسفند سرا منتقل شد و خوشبختانه حال عمومیش مساعد است.

دماوند با پنج هزار و ۶۰۰ متر ارتفاع بلندترین قله‌ ایران  است و بیشترین صعود به این  قله نیز در  فصل تابستان  انجام می‌شود. در حال حاضر با وجود اینکه به دلیل شیوع بیماری کرونا ،براساس تصمیم مقامات محلی و درخواست از فدراسیون کوه‌نوردی، صعود به بلندترین قله‌های ایران ممنوع شده است ولی همچنان شاهد حضور کوهنوردان در این مناطق هستیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =