۷ اسفند ۱۳۹۹، ۱۴:۲۶
کد خبرنگار: 2239
کد خبر: 84243248
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

آزاد راه غدیر گره گشای ترافیک البرز و تهران است

۷ اسفند ۱۳۹۹، ۱۴:۲۶
کد خبر: 84243248
آزاد راه غدیر گره گشای ترافیک البرز و تهران  است

کرج - ایرنا - استاندار البرز اعلام کرد که آزادراه غدیر (آبیک - چرمشهر) گره گشای ترافیک سنگین و ملی استان های تهران و البرز است.

عزیزاله شهبازی روز پنجشنبه در حاشیه گشایش آزاد راه غدیر که همزمان با سالروز میلاد با سعادت حضرت علی (ع) و  با حضور ویدئوکنفرانسی رییس جمهوری و  وزیر راه و شهرسازی

بر گزار شد، افزود: سرانجام روز موعود فرا رسید و ابرپروژه آزادراه جنوبی تهران و البرز زیر بار ترافیک رفت تا گره بزرگ ترافیک ملی در این استان و پایتخت باز شود.

وی ادامه داد: علیرغم شرایط نامساعد اقتصادی و شیوع بیماری عالمگیر کووید۱۹  که می توانست سد راه بسیاری از امور شود، این پروژه با مجاهدت های خاموش روند پیشرفتش را با سرعت طی کرد.

شهبازی با اشاره به اینکه این پروژه ۱۵۸ کیلومتری یک شاهراه مواصلاتی عظیم محسوب می شود، گفت: امروز به دستور ریاست محترم جمهوری و با حضور استانداران تهران، البرز، قزوین و مرکزی در محل پروژه، این ابر پروژه زیربار ترافیک رفت.

وی با اشاره به ماموریت محوله از سوی رییس جمهوری برای تسریع در تکمیل پروژه های راه سازی البرز، افزود: آنچه موجب خرسندی مردم و مسوولان استان می شود، کاهش جدی آلودگی هوا است چراکه ۷۰ درصد آلودگی هوا ناشی از احتراق سوخت خودروها بویژه در ترافیک است و مردم البرز از این آلاینده ها رنج می برند.

استاندار البرز گفت: بهره برداری از منطقه یک آزادراه تهران شمال، ادامه آزادراه شهید همت در البرز و آزادراه غدیر که ۴۳ کیلومتر آن در حوزه البرز است، می توانند بیش از ۴۰ درصد منابع آلاینده که بواسطه ترافیک وارد البرز می شد، کاهش می دهند.

وی افزود: امید است به زودی با بهره برداری از منطقه ۲ آزادراه تهران شمال و تکمیل کمربند شمالی کرج، مردم این استان تا حدود زیادی از بار ترافیک ملی در استان رها شوند.

شهبازی گفت: این بار ترافیکی از البرز خارج می شود و احتمال می دهیم که این گره ها در قزوین تکرار شود بنابراین امید است طبق دستور رییس جمهور محترم اهتمامی صورت گیرد تا مردم استان قزوین نیز از این ترافیک خلاص شود.

وی افزود: تمامی پروژه های آزادراهی البرز به ثمر رسیده اند، مسافربری شدن فرودگاه پیام نیز محقق شده و جاده هشتگرد طالقان نیز پس از ۲۲ سال انتظار مردم در نیمه اول سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسد.

استاندار البرز گفت: طی مکاتبه درخواست ایجاد دسترسی فرودگاه کارگو پیام به آزادراه غدیر را از رییس جمهوری مطرح خواهم کرد تا تبادلات ترانزیتی این امکان مهم کشور تقویت شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha