اقتصاد گردشگری نیازمند حمایت جدی است

کرمان - ایرنا - رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: اقتصاد گردشگری به دلیل آسیب‌های شرایط شیوع کرونا نیازمند حمایت جدی است و امیدواریم با رفع محدودیت‌های کرونایی و حمایت‌های عملی دولت از مجموعه های آسیب دیده در کرمان و سراسر کشور، شاهد خیزش مجدد فعالیت‌های این بخش مهم اقتصادی کشور باشیم.

محمدرضا پورابراهیمی روز چهارشنبه در جمع رسانه ها افزود: بخش گردشگری با بهبود شرایط اقتصاد گردشگری و رفع محدودیت های کرونایی در شرایطی که کشور به سمت کاهش درآمدهای نفتی حرکت می کند جایگزین مناسبی برای این مهم است.

وی ضمن تقدیر از استاندار کرمان در پیگیری موضوعات اقتصادی این استان ابراز امیدواری کرد: با اقدامات خوب در دستور کار علی زینی وند و توجه به بخش های اقتصادی مختلف از جمله صنعت، کشاورزی و گردشگری و پیگیری های استانی و ملی وی، شاهد ارتقا و بهبود شرایط معیشتی استان کرمان باشیم.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با توجه به موقعیت های گردشگری استثنایی در کرمان امروز وزرای گردشگری ایران و ونزوئلا به کرمان سفر می‌کنند و بازدید از مراکز تاریخی و میراثی و باستانی مرکز این استان را در دستور کار خود دارند.

وی تاکید کرد: امروز افتتاح موزه طلا و جوهرات کرمان در صدر برنامه های سفر وزرای گردشگری ایران و ونزوئلا قرار دارد.

دکتر پورابراهیمی گفت: بازدید از آثار تاریخی شهر ماهان و نیز حضور در مجموعه گردشگری شهداد از برنامه های سفر وزاری گردشگری ایران و ونزوئلا خواهد بود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هدف از این برنامه حضور میهمانان خارجی در کرمان برای آشنایی بیشتر با جاذبه های گردشگری کرمان بویژه مرکز این استان است.

وی ابراز امیدواری کرد: با اتمام شیوع کرونا شاهد حضور گردشگران خارجی بویژه کشورهایی مانند ونزوئلا که روابط سیاسی مطلوبی با ایران دارند در استان کرمان باشیم.

دکتر پورابراهیمی گفت: با توجه به اهمیت موضوع از دکتر دشتی اردکانی رئیس فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی دعوت شده به کرمان سفر کند تا این فراکسیون نیز با ظرفیت های گردشگری استان کرمان بیش از پیش آشنا شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha