رایزنی وزیر خارجه عراق با دبیرکل سازمان همکاری اسلامی

بغداد – ایرنا- وزیر امور خارجه عراق و دبیرکل سازمان همکاری اسلامی امروز (سه شنبه) راههای مقابله با خطر تفکر تکفیری و افراط گرایی را بررسی کردند.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه تلویزیونی «السومریه» عراق، «احمد الصحاف» سخنگوی وزارت خارجه عراق امروز اعلام کرد: «فواد حسین» وزیر خارجه عراق با «یوسف بن عثیمین» دبیرکل سازمان همکاری اسلامی در ریاض دیدار و با وی درباره خطر ایدئولوژی افراط گرایی و تکفیر و راههای مقابله فکری (با آن) - براساس مبانی واضح و برخوردار از همکاری مشترک -  بحث و گفت وگو کرد.
عراق در سالهای بعد از ۲۰۰۳ میلادی در سایه اشغالگری آمریکا شاهد حملات تروریستی از جانب هزاران تروریست خارجی از جمله عربستان سعودی بوده است.
برخی کارشناسان امنیتی عراقی ‌گفته اند که دست کم ۱۵ هزار تروریست تکفیری سعودی در سالهای گذشته انواع جنایت تروریستی را در عراق مرتکب شده و ۵ هزار نفر از آنها خود را در عملیات انتحاری در این کشور منفجر کرده اند.
همزمان روزنامه سعودی «الریاض» نیز درباره محورهای دیدار فواد حسین و دبیرکل سازمان همکاری اسلامی نوشت: دوطرف همچنین روابط دوجانبه بین عراق و سازمان همکاری اسلامی و راههای تقویت آن را بررسی کردند.
به نوشته الریاض، دبیرکل سازمان همکاری اسلامی در این دیدار بر موضع ثابت این سازمان در حمایت از عراق در زمینه تحقق امنیت و ثبات و تقویت حاکمیت و حفاظت از سلامت سرزمینی خود تاکید کرد.
این روزنامه تصریح کرد: وزیر خارجه عراق نیز به نوبه خود از حمایت سازمان همکاری اسلامی و همبستگی آن با عراق و نقش مهمی که این سازمان در راه توسعه و تقویت فعالیت مشترک اسلامی ایفا می کند، تقدیر کرد.
فواد حسین وزیر خارجه عراق دیروز در سفری رسمی به دعوت همتای سعودی خود به ریاض سفر کرد.
وزیر خارجه عراق دیروز در سفر به عراق به طور جداگانه با «نایف بن الحجرف» دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس و «فیصل بن فرحان» وزیر خارجه سعودی دیدار و درباره روابط دوجانبه و مسائل منطقه ای بحث و تبادل نظر کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =