عراق بر لزوم گفت‌وگو برای حل همه مشکلات منطقه تاکید دارد

بغداد – ایرنا- وزیر امور خارجه عراق گفت که کشورش بر گفت‌وگو برای حل همه مشکلات و پرهیز از به کارگیری زور تاکید دارد زیرا استفاده از راههای سیاسی مانع پیچیده شدن امور و تهدید امنیت منطقه‌ای می‌شود.

به گزارش ایرنا، وزارت خارجه عراق امروز (سه شنبه) در بیانیه ای درباره جزئیات دیدار روز گذشته «فواد حسین» وزیر خارجه عراق و «نایف الحجرف» دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس اعلام کرد: دوطرف در این دیدار بر لزوم وحدت تلاش ها در چارچوب شورای همکاری و اهمیت ایجاد تماس و ارتباط بین عراق و این شورا برای فعال سازی بسیاری از یادداشت تفاهم ها توافق کردند.
برپایه این بیانیه، دوطرف همچنین توافق کردند که امنیت عراق بر امنیت خلیج فارس تاثیر مثبتی خواهد داشت و بالعکس. 
این بیانیه تصریح کرد: به اعتقاد دوطرف، این وضعیت لزوم همکاری در زمینه های مختلف از جمله امنیتی، سرمایه گذاری، اقتصاد و انرژی را ایجاب می کند.
وزارت خارجه عراق در بخش دیگری از بیانیه خود تصریح کرد که فواد حسین در این دیدار از مواضع اعلام شده کشورهای عرب حوزه خلیج فارس و شورای همکاری در حمایت و حفظ حاکمیت عراق تقدیر کرد.
وی همچنین تاکید کرد: سیاست کنونی عراق مبتنی بر اصل گفت وگو و ارتباط و ایجاد روابطی خوب و متوازن برای حل همه مشکلات لاینحل و دوری گزیدن از بکارگیری زور است زیرا چنین کاری راه حل ها را پیچیده و امنیت منطقه ای را تهدید می کند.
وزیر خارجه عراق گفت: توسعه همکاری با شورای همکاری از اولویت های سیاست خارجی عراق است.
فواد حسین وزیر خارجه عراق دیروز در سفری رسمی به دعوت همتای سعودی خود به ریاض سفر کرد.
وی علاوه بر دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس با «فیصل بن فرحان» وزیر خارجه سعودی دیدار و درباره روابط دوجانبه و مسائل منطقه ای بحث و تبادل نظر کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =