فوریت های پزشکی یاسوج ؛اصفهان وشیراز درآماده باش کامل هستند

یاسوج - ایرنا - در پی وقوع زمین لرزه در سی سخت؛ وزیر بهداشت دستور آماده باش نیروهای فوریت های پزشکی، بهداشتی و درمانی دانشگاه‌های علوم پزشکی یاسوج، اصفهان و شیراز را برای خدمات رسانی بهتر به زلزله زدگان صادر کرد.

به گزارش چهارشنبه شب ایرنا، دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این پیام به سازمان اورژانس کشور، دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌های مربوطه و سازمان غذا و دارو، دستور آماده باش، بررسی عاجل ابعاد واقعه و تامین نیازهای احتمالی امدادی، بهداشتی و درمانی مناطق آسیب دیده را ابلاغ کرده است.

پس از وقوع زمین لرزه ۵.۶ ریشتری در شهر سی سخت در استان کهگیلویه و بویر احمد، رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور از اعزام ۶ تیم ارزیاب به مناطق زلزله زده در مرز بین دو استان اصفهان و کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.

مهدی ولی‌پور افزود: به تمام شهرستانهای استان اعلام آماده باش شده است و سه تیم ارزیاب از مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد و دو تیم از شهرستان سمیرم استان اصفهان به مناطق تحت تاثیر زلزله اعزام شده اند.

تیمهای مدیریت بحران کهگیلویه وبویراحمد با همکاری هلال احمر،سپاه و مردم در حال خدمات رسانی به ساکنان اسیب دیده شهر سی سخت و همچنین بررسی مناطق زلزله زده هستند.

تاکنون تعداد زیادی از مصدومان از سوی تیم های اعزامی خدمات درمانی لازم را دریافت کرده اند.

هنوز گزارشی از فوتی های ناشی از زلزله دریافت نشده است.

 منازل مسکونی شهروندان در این زلزله خسارت دیده اند ولی آمار دقیق آن ها هنوز مشخص نیست.

براساس گزارش های دریافتی ؛برق شهر سی سخت وصل شده اما آب و گاز این شهر هنوز قطع است.

زمین‌لرزه‌ای به بزرگی۵.۶ دهم ریشتر  ، ساعت ۲۲ و ۵ دقیقه و ۳۴ ثانیه ؛چهارشنبه شب شهر سی‌سخت مرکز شهرستان دنا را در استان کهگیلویه و بویراحمد لرزاند.

 مرکز لرزه نگاری کشور اعلام کرد این زمین لرزه در عمق ۱۰ کیلومتری زمین اتفاق افتاده است .
براساس این گزارش ،زلزله در فاصله ۱۰ کیلومتری سی‌سخت در کهگیلویه و بویراحمد ، ۱۹کیلومتری کمه در استان اصفهان و ۲۴ کیلومتری یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد رخ داده است .

شدت این زمین لرزه در شهرهای یاسوج، گچساران و دهدشت هم احساس شد.
سی سخت در ۳۵ کیلومتری غرب یاسوج قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha