حجت‌الاسلام حریزاوی: برگزاری «مراسم اعتکاف» در تهران در حال بررسی است

تهران- ایرنا- معاون راهبری و ارتباطات سازمان تبلیغات اسلامی خبر داد با توجه به وضعیت زرد در شهر تهران، هنوز دستور خاصی برای برپایی «مراسم اعتکاف» در تهران اعلام‌نشده و موضوع در حال بررسی است.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام روح الله حریزاوی معاون راهبری و ارتباطات سازمان تبلیغات اسلامی در خصوص تعیین تکلیف وضعیت برگزاری یا لغو مراسم اعتکاف گفت: جلسه امروز کمیته اجتماعی، امنیتی ستاد ملی ستاد کرونا با حضور معاونین وزارت کشور، معاونین وزارت بهداشت و نماینده دستگاه‌ها برگزار شد، در این جلسه موضوع برپایی مراسم اعتکاف، جشن‌های رجبیه و مراسم دعا و تضرع مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه مصوبه اولیه این جلسه برای تصویب نهایی به ستاد ملی مبارزه با کرونا ارسال خواهد شد، ادامه داد: براساس مصوبه کمیته اجتماعی، امنیتی ستاد ملی ستاد کرونا، برپایی مراسم اعتکاف در شهرهای آبی با چند شرط مجاز خواهد بود. از جمله این شروط ظرفیت معلوم و محدود، تأیید مکان برگزاری از سوی مسئولان ذی‌ربط و ارائه تست منفی کرونا با کد ملی از جمله شروطی است که مدنظر قرار خواهد گرفت. همچنین افراد زیر شصت سال می‌توانند در این مراسم معنوی حاضر شوند و جزئیات بیشتر دستورالعمل‌ها متعاقباً از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام خواهد شد.

حریزاوی تصریح کرد: در خصوص شهرهای زرد موضوع در حال بررسی است و در شهرهای نارنجی و قرمز برگزاری اعتکاف لغو خواهد شد. از آنجایی که تهران، زرد اعلام شده هنوز دستور خاصی برای برپایی یا عدم برپایی آن مصوب نشده است و در حال پیگیری و بررسی است.

معاون راهبری و ارتباطات سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به برگزاری جشن‌های رجبیه، افزود: در این جلسه نسبت به برگزاری جشن‌های رجبیه و شعبانیه نیز تصمیم‌گیری شد که مطابق با دستورالعمل کلی، محدودیت برگزاری نسبت به برگزاری نماز جمعه و جماعت سنجیده شده و در شهرها مطابق با برپایی نماز جمعه، مراسم‌های دعا و استغاثه و جشن در این دو ماه مجاز خواهد بود. این مراسم‌ها نیز با توجه به دسته‌بندی شهرها به قرمز، نارنجی، زرد و آبی انجام خواهد شد و دستورالعمل فوق برای این امر نیز مصداق دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار فرهنگ