تست‌های روزانه مثبت کرونا در آذربایجان‌غربی به ۴۵ درصد رسید

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی با اشاره به افزایش ابتلا و بستری کرونایی در استان طی روزهای اخیر گفت: در حال حاضر، سهم تست های مثبت در استان به ۴۵ درصد رسیده که ۴.۵ برابر دوره کاهشی بیماری کووید ۱۹ بوده و ادامه این روند نگران کننده است.

دکتر جواد آقازاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در دوره کنترل بیماری طی دی ماه و اوایل بهمن ماه جاری، سهم تست های مثبت کرونا در استان ۱۰  درصد بود که این رقم در حال حاضر به ۴۵ درصد رسیده است.

وی اضافه کرد: در دوره اوج بیماری کووید ۱۹ در آذربایجان غربی طی پاییز امسال نیز این رقم به سهم ۸۵ درصدی رسیده بود که رقم بسیار بالایی است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی ادامه داد: اگر رعایت پروتکل ها همچنان مورد بی توجهی شهروندان قرار گیرد، شاهد رسیدن به همان وضعیت طی هفته های آتی خواهیم بود.

وی اظهار کرد: در مقایسه سه هفته آخر بهمن ماه با اواخر دی ماه، آمار بیماران بستری ۲.۵ برابر افزایش یافته و بیماران مثبت سرپایی استان نیز ۲.۵ برابر بیشتر شده، همچنین به تدریج مراجعان مراکز ۱۶ ساعته و اورژانس ها نیز افزایش می‌یابد.

آقازاده بیان کرد: در آذربایجان غربی بیماری نه با شیب ملایم بلکه براساس بررسی های انجام یافته با شیب تند در حال پیشرفت است که اگر نتوانیم به موقع ورود کنیم، شیوع بیماری پیشرفت می کند.

وی گفت: البته تاکنون در آذربایجان غربی موردی درباره ویروس جهش یافته گزارش نشده است.

به گزارش ایرنا، تاکنون بیش از ۱۰۹ هزار نفر در آذربایجان غربی به بیماری کرونا مبتلا شده و نزدیک  به ۵۰۰ نفر نیز در مراکز درمانی بستری هستند؛ این رقم تا یک ماه گذشته حدود ۳۲۰ نفر بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha