معاون استاندار ایلام: تامین اعتبار طرح های گردشگری پیگیری می شود

ایلام - ایرنا - سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: پیگیری برای تامین اعتبار طرح های گردشگری در دست اقدام است تا هرچه سریعتر تکمیل و افتتاح شوند.

به گزارش ایرنا، جهانگیر رستمزاد روز پنجشنبه در بازدید از دو طرح هتل گردشگری شهر ایلام اظهار داشت: طرح هتل چهار ستاره نصرالهی در مهدی آباد دارای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی است که از اکنون با مشکل تامین اعتبار مواجه شده است.

وی با تاکید بر ضرورت تکمیل زیرساخت های گردشگری ایلام، افزود: این طرح از محل تسهیلات روستایی تاکنون ۲۸۰ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده اما به دلیل نوسانات قیمت و کم کاری بانک با مشکل مواجه شده است.

وی اضافه کرد: این هتل تنها هتلی است که توانسته است از محل تسهیلات روستایی اعتبار جذب کند اما همچنان نیمه کاره است و نیازمند تسهیلات ویژه برای تکمیل و بهره برداری است.

رستمزاد گفت: طرح مجتمع گردشگری و پذیرایی شاهماری در میدان قرآن نیز با ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی تاکنون ۶۰ میلیارد ریال تسهیلات به آن اختصاص یافته است و فاز اول آن اردیبهشت ماه سال آینده افتتاح می شود.

وی با اشاره به ضرورت بهره برداری از زیرساخت های گردشگری و تفریحی در استان ایلام یادآور شد: با توجه به طبیعت بکر استان و همچنین راهپیمایی اربعین زیرساخت های گردشگری باید تکمیل و راه اندازی شوند.

به گزارش ایرنا، هتل چهار ستاره نصرالهی در روستای مهدی آباد و مجتمع گردشگری شاهکاری در میدان قرآن واقع است.

معاون استاندار همچنین از چند واحد تولیدی محصولات بهداشتی در شهر ایلام نیز بازدید کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها