۱۴ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۲۹
کد خبرنگار: 1429
کد خبر: 84208515
۱ نفر

برچسب‌ها

استان ایلام رتبه دوم عملکرد ستاد تسهیل را کسب کرد

ایلام - ایرنا - سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام از کسب رتبه دوم عملکردی این معاونت در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور خبر داد.

جهانگیر رستم زاد روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس گزارش عملکرد و اثربخشی کارگروه تسهیل و رفع موانع استان‌ها توسط وزارت کشور، عملکرد استان ایلام در سه ماه سوم سال و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ارزیابی شده که استان ایلام در جایگاه دوم کشوری قرار گرفته است.

وی افزود: تشکیل مرتب جلسات ستاد تسهیل، پیگیری مصوبات و اجرایی شدن آنها و همچنین احیا و بازگشت ۱۷ واحد تعطیل به مدار فعالیت از دلایل انتخاب استان برای کسب این جایگاه بوده است.

معاون استاندار ایلام تاکید کرد: در سه ماهه سوم امسال ۶۰ جلسه با ۲۳۹ مصوبه که ۱۶۴ مصوبه اجرایی و ۷۵ مصوبه در دست اقدام، استان ایلام توانست پس از تهران مقام دوم را کسب کند.

رستم زاد اضافه کرد: این در حالی است که استان های مرکزی، یزد و ایلام بیشترین تعداد جلسات با حضور استانداران در ستاد تسهیل استان ها را برگزار کرده اند.

وی یادآور شد: بر اساس گزارش وزارت کشور استان ایلام در اقدام موثر کارگروه و شاخص رفع موانع تولید توانست با تامین مواد اولیه و صدور معافیت حقوق ورودی برای شرکت استیل کرد به میزان ۱۸۰۰ تن مواد مورد نیاز واحدهای تولید لاستیک کشور را تامین و از خروج ارز از کشور جلوگیری کند و موجب تثبیت ۱۵۰ فرصت شغلی در این زمینه شود.

معاون استاندار ایلام اشاره به سال جهش تولید و تاکید استاندار ایلام بر اهتمام و تلاش مضاعف در سال پایانی دولت، گفت: تلاش و فعالیت مدیران و مجموعه اقتصادی استان، گره‌گشایی و رفع موانع تولید موجب بهبود شرایط اقتصادی و تولیدی شده است.
رستم زاد با تقدیر از تلاش دستگاه های تخصصی اقتصادی و بانک های استان افزود: اجرایی شدن مصوبات ستاد تسهیل و همراهی مدیران نقش مهمی در کسب این موفقیت داشته است.

به گزارش ایرنا، ستاد تسهیل در راستای رفع موانع تولید و بررسی مسایل و مشکلات تولید کنندگان استان با حضور دستگاه‌های تخصصی و مجریان طرح‌ها و بانک‌های عامل به صورت هفتگی و مرتب برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها