فرصت های سرمایه گذاری ایلام در ابعاد ملی معرفی شود

ایلام- ایرنا - سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: باید طرح های جدید و متنوع در بخش های مختلف کشاورزی، صنعت و گردشگری بررسی و بر اساس ظرفیت استان به سرمایه گذاران معرفی شوند.

به گزارش ایرنا، جهانگیر رستم زاد روز شنبه در نشست بررسی و بروز رسانی فرصت های سرمایه گذاری استان اظهار داشت: باید طرح ها و پروژه های چشمگیر و متنوع متناسب با ظرفیت های ایلام با الگوبرداری از سایر استان ها برای توسعه اقتصادی استان شناسایی کنیم.

وی افزود: همچنین در انتخاب سرمایه گذار نیز باید نهایت دقت صورت گیرد تا فرصت سرمایه گذاری با تعلل اجرای طرح ها و تصاحب اراضی هدر نرود.

سرپرست معاونت اقتصادی استاندار ایلام تاکید کرد: در تلاش هستیم تا اتفاقات جدیدی در حوزه سرمایه گذاری استان رخ دهد و با اجرای پروژه های ترکیبی و بروز رسانی طرح های قبلی و رفع موانع سرمایه گذاری از فرصت های اقتصادی نهایت استفاده را ببریم.

رستم زاد از مدیران کل دستگاه های تخصصی صنعت، میراث فرهنگی و گردشگری، جهاد کشاورزی، فرهنگ و ارشاد، ورزش و جوانان و اقتصاد و دارایی استان خواست فرصت های سرمایه گذاری را به این معاونت معرفی کنند.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ نقش اساسی در توسعه اقتصادی استان دارد، گفت: دستگاه های فرهنگی نظیر فرهنگ و ارشاد و ورزش و جوانان باید در نهادینه کردن فرهنگ کار و تغییر نوع نگاه افراد تلاش کنند.

مدیرکل اقتصاد و دارایی ایلام نیز در این نشست از تدوین کتاب مطالعات اقتصادی استان خبر داد و افزود: این کتاب آماده چاپ است و ظرفیت های استان در بخش های مختلف به سرمایه گذاران در آن معرفی شده است.

قدرت اله فیض الهی اظهار داشت: همچنین ۱۰ فرصت برتر در سامانه سرمایه گذاری خارجی استان بارگذاری شده و به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی به سرمایه گذاران معرفی شده است.

در این نشست مدیران کل دستگاه های اجرایی حاضر در جلسه به بیان توانمندی‌ها، ظرفیت ها و مسایل و مشکلات پیش زروی سرمایه گذاری در استان پرداختند.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها