۲۰ بهمن ۱۳۹۹، ۱۶:۵۴
کد خبرنگار: 1101
کد خبر: 84222608
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

صالحی‌امیری: تکواندو آبروی ورزش ایران است

۲۰ بهمن ۱۳۹۹، ۱۶:۵۴
کد خبر: 84222608
صالحی‌امیری: تکواندو آبروی ورزش ایران است

تهران- ایرنا- «سیدرضا صالحی‌امیری» رییس کمیته ملی المپیک و هیات همراه، امروز (دوشنبه) با حضور در فدراسیون تکواندو ضمن بازدید از این فدراسیون المپیکی با رییس و سایر مسوولان این فدراسیون گفت‌وگو کردند. صالحی‌امیری در این بازدید؛ تکواندو را آبروی ورزش ایران دانست.

به گزارش ایرنا؛ «محمد پولادگر» رییس فدراسیون تکواندو در جمع اعضای هیات اجرایی کمیته ملی المپیک، گفت: شعار امسال ما «تکواندو تعطیل نیست» انتخاب شد و تمام برنامه‌های خود را با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی برگزار کردیم. دوره‌های آموزشی با حضور بیش از ٩ هزار مربی برگزار شد و رقابت‌های قهرمانی کشور هم برگزار کردیم و لیگ‌ها نیز در حال پیگیری است.

وی افزود: حتی از سال گذشته فعالیت ما بیشتر شده است و هیچ برنامه‌ای را تعطیل نکردیم. یکی از مهمترین دلایلی که از سوی فدراسیون جهانی به عنوان فدراسیون برتر جهان معرفی شدیم، انجام فعالیت‌ها و آن هم در شرایط کرونایی بود.

پولادگر تصریح کرد: اکنون زنان تکواندوکار خود را برای کسب سهمیه در ٢۶ اردیبهشت ماه سال آینده در اردن آماده می کنند. رایزنی کردیم تا دختران در تورنمنتی در ترکیه شرکت کنند و اردویی هم در بلغارستان داشته باشند.

رییس فدراسیون تکواندو، اظهار داشت: برای مسابقات اردن در ٢ وزن امکان کسب سهمیه وجود دارد.

پولادگر درباره برگزاری اردوی کاروانی که پیشنهاد کمیته المپیک است گفت: از کمیته درخواست داریم که تیم تکواندو  هم در اردوی کاروانی حضور یابد.

سپس نایب رییس زنان تکواندو در این نشست گفت: بر اساس آمار از ٨٣٧ هزار نفر تکواندوکار، ۴١ درصد را زنان تشکیل می دهند.

«زهرا سروی» ادامه داد: عنوان قهرمانی جهان و آسیا را در تکواندو زنان داریم که افتخار آفرین است اما به حمایت‌های بیشتر مالی کمیته المپیک نیاز داریم.

وی اضافه کرد: برای نخستین بار لیگ زنان به طور زنده از رسانه ملی پخش شد که انگیزه‌ها را افرایش داد.

«غلامحسن ذوالقدر» سرمربی اسبق تیم ملی تکواندو و از پیشکسوتان این رشته هم، گفت: تکواندو امکان کسب خوشرنگ‌ترین مدال المپیک را دارد اما به حمایت کمیته المپیک آن هم در این شرایط نیاز است.

«محمداسماعیل آذرپاد» پدر تکواندوی ایران در ادامه این نشست کمیته المپیک را جایگاه اصلی ورزش دانست و افزود: این نهاد، مهمترین ارگان برای ما است و خواسته ما کسب مدال های بیشتر در المپیک و تداوم حمایت‌هاست.

در ادامه، رییس کمیته ملی المپیک گفت: هویت خود را مرهون خون شهدا هستیم و ملت ما احساس امنیت، غرور و اقتدار امروز خود را از خون شهدا دارد.

صالحی‌امیری ادامه داد: تکواندو آبروی ورزش ایران است و قدردان همه کادر فنی و رییس فدراسیون هستیم. تکواندو، کاراته و کشتی امیدهای ما در آسیا و جهان و اکنون امید ما در توکیو هستند و باید در این رشته‌ها سرمایه‌گذاری بیشتری شود.

رییس کمیته المپیک یکی از دلایل موفقیت تکواندو را در ثبات مدیریت و پرهیز از حاشیه دانست و گفت: ما به سهم خود حمایت‌های لازم را برای این رشته داریم. تعهد می‌کنیم هزینه پروازی اعزام تیم به ترکیه، اردن و صربستان را پرداخت کنیم.

صالحی امیری، اظهار داشت: جریان آموزش فراگیری که تکواندو امسال راه انداخت و بیش از٩ هزار نفر در دوره‌های مربیگری و داوری شرکت کنند از نقاط قوت فدراسیون دارد.

وی درباره حضور زنان در این رشته، گفت: ما باید توجه بیشتر در این حوزه داشته باشیم زیرا این حضور تصویر ما را در جهان تغییر داده و اصلاح می کند.

رییس ان.او.سی ایران، گفت: در سال آینده هزینه یک اردو تیم‌های مختلف المپیکی را در خارج از تهران تامین می‌کنیم و به فدراسیون تکواندو کمک ویژه‌ای خواهیم کرد.

وی در پایان به رییس فدراسیون پیشنهاد داد که پدر رشته تکواندو را به ما معرفی کنید تا تندیس آن را ساخته و در خانه تکواندو رونمایی شود.

بر این اساس، تندیس «محمداسماعیل آذرپاد» ساخته و رونمایی می‌شود.

اعضای هیات اجرایی کمیته ملی المپیک به مقام شامخ شهیدگمنام آرامیده در فدراسیون تکواندو هم ادای احترام کردند.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha