شبکه سعودی: آژیر خطر در سفارت آمریکا در بغداد به صدا درآمد

بغداد – ایرنا- شبکه سعودی «العربیه» در خبری فوری از به صدا درآمدن آژیر خطر در سفارت آمریکا در منطقه «سبز» بغداد خبر داد.

به گزارش ایرنا، شبکه تلویزیونی العربیه عصر امروز (چهارشنبه) در خبری فوری اعلام کرد: آژیر خطر در ساختمان سفارت آمریکا در بغداد به صدا درآمده است.

در همین حال، کانال تلگرامی عراقی «صابرین نیوز» به نقل از یک منبع امنیتی درباره این خبر گفت که صدای شنیده شده نتیجه یک آزمایش (در سفارت آمریکا) بوده و حادثه امنیتی نبوده است.

تعدادی از دفاتر و سازمان ها و آژانس های کشورهای خارجی و سفارت آمریکا و همچنین برخی ساختمان های مهم حکومتی عراق در منطقه «سبز» در مرکز بغداد قرار دارد.

استقرار سامانه های موشکی و پدافندی و ادوات نظامی در داخل سفارت آمریکا و تمرین های نظامی و آزمایش های گاه و بی گاه آنها و نیز استفاده از این سلاح ها همواره مورد اعتراض و نگرانی شهروندان عراقی بوده است و آنها بکارگیری این سلاح ها را خطری برای جان عراقی ها بویژه برای مناطق اطراف سفارت به شمار می آورند؛ بویژه که چهار ماه پیش آزمایش یکی از همین سامانه های آمریکایی باعث اصابت موشک به یک خانه مسکونی در غرب بغداد و جان باختن و زخمی شدن چند شهروند عراقی شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =

سرخط اخبار جهان