به نام عراق به کام آمریکا، اختصاص بودجه امنیتی برای حفاظت منطقه سبز

بغداد – ایرنا- سفارت آمریکا در بغداد که متهم است با حمایت از اقدامات تروریستی از جمله انفجارهای روز پنجشنبه پایتخت در تلاش برای ابقای نظامیان این کشور در عراق است، اعلام کرد که  ۲۰ میلیون دلار برای کمک به تامین منطقه امنیتی سبز - جایی که سفارت آمریکا هم قرار دارد - اختصاص داده است .

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری «ناس» عراق، سفارت آمریکا در بغداد امروز (شنبه) در بیانیه ای اعلام کرد: "آمریکا نزدیک به ۲۰ میلیون دلار برای حمایت از دولت عراق در تامین امنیت منطقه بین المللی (منطقه امنیتی سبز در مرکز بغداد) اختصاص داد".
این بیانیه افزود: "این حمایت شامل پشتیبانی مالی از تیمی از مهندسان برای مطالعه دقیق و همه جانبه محل های ورودی کنونی به منطقه بین المللی و تهیه طرح هایی برای درهای جدید" آن است.
در این بیانیه آمده است: "سرهنگ جان تایکرت مسئول ارشد امور دفاعی سفارت آمریکا امروز گزارش نهایی تیم ارزیابی را به سرتیپ ستاد حامد مهدی الزهیری فرمانده واحد ویژه مسئول امنیت منطقه" سبز تحویل داد و "این اقدام دستاوردی مهم برای تاکید بر پروژه همکاری جاری به منظور تقویت امنیت این منطقه و تامین امنیت مقر دولت عراق به شمار می رود".
تعدادی از سفارتخانه های خارجی و دفاتر نهادهای بین المللی و ساختمان های مهم حکومت عراق در منطقه سبز بغداد واقع است.
آمریکایی‌ها شماری از نیروهای نظامی و سامانه‌های پدافندی خود را در سفارت خودشان در این منطقه مستقر کرده‌اند که استقرار این سلاح ها باعث نگرانی اهالی محله های اطراف شده است.
به صدا درآمدن گاه و بیگاه آژیر خطر در سفارت آمریکا و استفاده پسترده ارتش آمریکا از این سلاح ها برای مقابله با برخی حملات راکتی، بر ترس و نگرانی اهالی افزوده است.
نیروهای اشغالگر آمریکایی از ۲۰۰۳ میلادی در عراق مستقر هستند که بزرگترین پایگاه آنها عین الاسد در استان الانبار در غرب این کشور است.
مسئولان و مردم عراق در مناسبت های مختلف بر لزوم خروج نیروهای آمریکایی از کشورشان در راستای اجرای مصوبه پارلمان در این زمینه تاکید کرده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =

سرخط اخبار جهان