۱۳۵۵ هکتار از اراضی مسکن مهر پردیس سند رسمی گرفته‌اند

تهران - ایرنا - معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان تهران با اشاره به نظارت و پیگیری دستگاه قضایی در احقاق حقوق خریداران مسکن مهر پردیس گفت: ۱۳۵۵ هکتار از اراضی متعلق به این پروژه سند رسمی گرفته‌اند و ۳۲ هکتار از اراضی مسکن مهر هم رفع معارض شده است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از مرکز رسانه قوه قضاییه، علی دیزجی با اشاره به ساخت بیش از ۹۵ هزار واحد مسکن مهر در شهر جدید پردیس اظهار داشت: با توجه به حجم بالای ساخت و ساز انجام شده و تعداد قابل توجه ساکنان، انجام تعهدات شرکت سازنده ضروری است و عدم توجه به این موضوع در آینده مشکل ساز خواهد بود که به همین منظور با نظارت دادستانی پردیس و همکاری شرکت عمران شهر جدید پردیس، اقدامات مناسبی صورت پذیرفته است.

وی ادامه داد: با دستور دادستان پردیس در دفاتر اسناد رسمی، سامانه استعلام الکترونیک با هدف پیشگیری از وقوع تخلفات خرید و فروش واحدهای مسکن مهر و ایجاد شفافیت در این فرایند، راه اندازی شده است.
دیزجی خاطرنشان کرد: شرکت عمران شهر جدید پردیس ملزم به انجام مراحل قانونی و رفع مشکلات جهت تنظیم سند رسمی برای مالکان واحدها شده است.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان تهران اضافه کرد: تنظیم و اجرایی شدن اساسنامه واحدهای مسکونی شهر پردیس در دست اقدام است که نقش مهمی در کاهش تعارضات و ورودی پرونده‌ها به محاکم قضایی خواهد داشت.
وی تاکید کرد: درنظر گرفتن نهاد داوری در این اساسنامه و تعیین مرجع رسیدگی به تعارضات، در سهولت حل اختلاف و کاهش تنش‌ها تاثیر مهمی ایفا می‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha