۴ بهمن ۱۳۹۹، ۸:۲۱
کد خبرنگار: 1361
کد خبر: 84195205
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

مهم‌ترین رویدادهای خبری هفته گذشته اصفهان

۴ بهمن ۱۳۹۹، ۸:۲۱
کد خبر: 84195205
مهم‌ترین رویدادهای خبری هفته گذشته اصفهان

اصفهان- ایرنا- هیچ تولیدکننده رمز ارزی در اصفهان مجوز فعالیت ندارد، ۱۳ درصد سد زاینده‌رود آب دارد و عادی انگاری پیک جدید ابتلا به کرونا را بوجود می‌آورد از مهم‌ترین رویدادهای خبری استان اصفهان در هفته گذشته بود.

لزوم حمایت از مددکاران اجتماعی اصفهان 

معاون امور اجتماعی اداره‌کل بهزیستی اصفهان گفت: مددکاران اجتماعی با توجه به فعالیت متنوع خود در امدادرسانی به مددجویان و مواجه با تهدیدها و خطرات ناشی از بیماریها منجمله ویروس کرونا به حمایت نیاز دارند.

مجتبی ناجی افزود: افرادی که در مراکز اورژانس اجتماعی فعال هستند به ویژه مددکارانی که در مراکز شبانه‌روزی پذیرش آسیب‌دیدگان اجتماعی کار می‌ کرده اند و باید کارهای قرنطینه و غربالگری افراد تازه پذیرش شده را رصد کنند تحت تاثیر شرایط کرونایی قرار گرفتند.

وی اضافه کرد: همچنین مددکاران فعال بخش های زنان سرپرست خانوار و مراکز کلینیک‌های مددکاری نیز متاثر شرایط کرونایی بودند که به شکل تلفنی، پیامک و شبکه‌های سایبری نظارت‌های خود را انجام می‌دادند.

تقویت عقلانی اعتقادات دینی، ضرورتی همگانی است

امام جمعه موقت اصفهان گفت: تقویت عقلانی و استدلالی اعتقادات دینی، لازمه حرکت درست جامعه است و همگان باید بدنبال آن باشند.

آیت الله سیدابوالحسن مهدوی، در آیین سوگواری شهادت حضرت فاطمه(س) در مسجد امام سجاد(ع) خیابان آتشگاه اصفهان افزود: دین دارای ۲ بخش اعتقادات و برنامه‌های عملی است.

وی ادامه داد: برنامه‌های اعتقادی دین جنبه تحقیقی دارد و در این بخش نمی‌شود از کسی یا گروهی تقلید کرد لذا هر انسانی باید در این بخش با تحقیق همراه با بصیرت و دلایل عقلی، دین خود را انتخاب کند.

برگزاری آیین تشییع ۴ شهید دفاع مقدس در اصفهان 

آیین تشییع چهار شهید دفاع مقدس همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه الزهرا(س) با حضور خانواده معظم شهدا و اقشار مردم و با رعایت پروتکل بهداشتی برگزار شد.

نماز این شهدا به نام‌های مهدی شکیبایی، عباس نصیری، فتح الله عابدینی و حسین احمدی در میدان فیض اصفهان به امامت آیت الله سید ابوالحسن مهدوی عضو خبرگان رهبری و امام جمعه موقت اصفهان اقامه شد.

پس از برنامه سوگواری، پیکر شهیدان مهدی شکیبایی و عباس نصیری به سمت گلستان شهدای اصفهان، و پیکر شهید فتح الله عابدینی به شهر نجف آباد و پیکر شهید حسین احمدی به فریدن منتقل شد.

صنایع فاقد فناوری نو در اصفهان مجوز فعالیت دریافت نمی‌کنند

 حجت‌الله غلامی در نشست " روز ملی هوای پاک " که بصورت مجازی و آنلاین برگزار شد، افزود: صنایع یکی از ۲ محور اصلی سند آمایش سرزمین اصفهان است اما با توجه به چالش ها و مسائلی مانند آلودگی هوا، به واحدهای صنعتی فاقد فناوری های نو، مجوز فعالیت داده نمی شود.

وی دومین محور سند آمایش سرزمین استان اصفهان را گردشگری خواند و اظهار داشت: شاید این قابلیت فراموش شده و تمرکز بیشتر بر صنعتی کردن استان بوده است درحالیکه گردشگری باعث رونق اقتصادی بدون آلایندگی می‌شود.

کاهش صدور مجوز سقط جنین درمانی در اصفهان 

مدیرکل پزشکی قانونی استان اصفهان از کاهش ۱۹.۳ درصدی صدور مجوز سقط جنین درمانی از ابتدای سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل در اصفهان خبر داد.

علی سلیمان‌پور افزود: در ۹ ماه نخست امسال ۴۴۷ متقاضی سقط جنین درمانی به اداره کل پزشکی قانونی استان اصفهان مراجعه و  از این تعداد ۳۴۶ نفر مجوز سقط دریافت کردند.

وی با اشاره به اینکه تعداد مجوزهای سقط جنین صادر شده در ۹ ماه سال قبل ۴۳۷ مورد بوده است.بیان کرد: براساس این آمار تعداد مجوزهای صادر شده در ۹ ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش ۱۹.۳ درصدی داشته است.

هیچ تولیدکننده رمز ارزی در اصفهان مجوز فعالیت ندارد

مدیرعامل شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان گفت: هیچ تولیدکننده "رمز ارز"(ی) در استان مجوز فعالیت ندارد و تولید این نوع پول دیجیتال به هر شکل در این خطه، غیرقانونی است.

حمیدرضا پیرپیران، در یک نشست خبری مشترک با مدیرعامل شرکت گاز استان افزود: از طرف دستگاه قضایی استان بشدت با تولیدکنندگان رمزارز برخورد می‌شود.

وی هشدار داد: مالکان منازل، باغ‌ها و مغازه‌ها در اجاره دادن باید مراقب باشند زیرا برخی افراد با اجاره املاک، در حوزه تولید رمز ارز فعالیت کرده‌اند و این کار مشکلاتی را برای مالکان ایجاد کرده است.

توسعه گردشگری با پرواز اصفهان - ترکیه 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان گفت: برقراری مجدد پرواز ترکیه - اصفهان در واقع دریچه‌ای برای گسترش صنعت گردشگری است.

حسن قاضی عسگر در همایش به مناسبت برقراری مجدد پروازهای ترکیه - اصفهان در سالن هتلی در این کلانشهر افزود: از سرگیری پرواز اصفهان - ترکیه و بلعکس از نظر اقتصادی، حمل بار و واردات و صادرات برای اصفهان حایز اهمیت است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان با بیان اینکه متاسفانه بیشترین آسیب در دوران شیوع کرونا به حوزه گردشگری وارد شد، ادامه داد: برآوردها نشان می‌دهد ماهانه حدود ۴۰۰ میلیارد تومان به این حوزه خسارت وارد شده است.

۱۳ درصد سد زاینده‌رود آب دارد

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفت: میزان کنونی ذخیره سد زاینده رود ۱۸۳ میلیون مترمکعب یعنی ۱۳ درصد این منبع اصلی تامین آب منطقه مرکزی کشور آب دارد.

حسن ساسانی افزود: سد زاینده رود اصلی‌ترین منبع تامین کننده آب آشامیدنی، محیط زیست، کشاورزی و صنعت در منطقه مرکزی ایران و بویژه استان اصفهان است که با کاهش مقدار ذخیره فعلی آن وضعیت خوبی ندارد.

وی ادامه داد: مقدار بارش‌های ایستگاه اندازه‌گیری سرشاخه‌های زاینده‌رود از ابتدای سال آبی جاری(مهر ۹۹) تاکنون ۴۲۶ میلی متر بوده است در حالی که پارسال این مقدار بارش ۲ درصد بیشتر و ۴۳۵ میلی متر بود.

عادی انگاری پیک جدید ابتلا به کرونا را بوجود می‌آورد

استاندار اصفهان گفت: مهم‌ترین مساله و بیشترین نگرانی ما عادی انگاری و ساده انگاری جامعه نسبت به کرونا و بی تفاوتی مردم نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی است که این خطر باعث به وجود آمدن پیک جدید خواهد شد.

عباس رضایی در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا در سالن جلسات استانداری افزود: مسئولان دانشگاه‌های علوم پزشکی اصفهان و کاشان تمامی هم و غم خود را به سمت آموزش مقابله با کرونا سوق دهند، در صورتی که ویروس انگلیسی در کشور شیوع پیدا کند با وضعیت بدتری مواجه خواهیم شد.

وی ادامه داد: مردم استان اصفهان دارای فرهنگ و فهم بالایی هستند که باید از این ظرفیت در جهت استمرار رعایت پروتکل‌های بهداشتی استفاده شود.

سیزدهمین شهید مدافع سلامت اصفهان 

محمد گلشن پزشک فوق تخصص ریه بیمارستان خورشید اصفهان به عنوان سیزدهمین شهید مدافع سلامت این استان بر اثر ابتلا به بیماری کرونا به دیدار حق شتافت.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: دکتر گلشن سال‌ها و حتی پس از بازنشستگی در بیمارستان خورشید به بیماران خدمت ‌کرد روز گذشته بر اثر ابتلا به کرونا جان باخت.

آرش نجیمی  افزود: این پزشک مدافع سلامت حدود ۲۰ روز پیش بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان خورشید اصفهان بستری شد و روز گذشته آسمانی شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha