چهارپایگاه امداد و نجات هلال احمر در شرق استان کرمان فعال است

کرمان- ایرنا - رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور گفت: در حال حاضر چهار پایگاه در مناطق شرقی استان کرمان فعال است و وجود یک پایگاه دیگر نیز احساس می‌شود که این امر مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

به گزارش ایرنا، مهدی ولی پور روز جمعه در بازدید از پایگاه هلال احمر بم گفت: برای ارزیابی و شناسایی ظرفیت ها و چالش های جمعیت هلال احمر شهرستان بم به این شهر سفر کرده ام تا براساس اولویت بندی و تصمیم ستاد مرکزی جمعیت هلال احمر کشور برخی از این مشکلات و چالش های موجود را رفع کنیم .
ولی پور بیان کرد: در شهر بروات فضایی متعلق به هلال احمر وجود دارد که حضور پایگاه یا نمایندگی جمعیت هلال احمر در آن مکان ضروری است.
او افزود: در شهر بم مکانی برای مستندسازی فعالیت ها و عملیات امدادرسانی هلال احمر در زلزله سال ۸۲ بم درنظر گرفته شده که پیشنهاد احداث موزه ای دراین منطقه گردید و موارد را جمع بندی و به ستاد جمعیت کشور منعکس خواهیم کرد.
ولی پور اظهارداشت: براساس طرح آمایش سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمربرای اینکه تمام نقاط حادثه خیز را در سطح کشور کاهش دهیم ۹۰۲ پایگاه امداد و نجات نیاز است که درحال حاضر ۵۶۱ پایگاه فعال وجود دارد و امیدواریم با تامین اعتبار بتوانیم دیگر پایگاه هایمان را فعال کنیم.

رئیس سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر اظهارداشت: براساس طرح آمایش سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمربرای اینکه تمام نقاط حادثه خیز را در سطح کشور کاهش دهیم ۹۰۲ پایگاه امداد و نجات نیاز است که درحال حاضر ۵۶۱ پایگاه فعال وجود دارد و امیدواریم با تامین اعتبار بتوانیم دیگر پایگاه هایمان را فعال کنیم.

او  گفت : حوادث مختلفی از جمله زلزله کرمانشاه و بلافاصله سیل در ۲۵ استان کشور رخ داد که باعث شد ذخایر امدادی ما در انبارهایمان کاهش یابد و دچار مشکلاتی شدیم اما موجب نگرانی نیست.

ولی پور عنوان کرد: در صورت اتفاق هرحادثه بزرگی امدادرسانی توسط شعب و استان های دیگر ما قابل پوشش است و نیازها اصلاح شده ودر حال تهیه است  و به مرور تجهیزات مورد نیاز انبارهای امدادی در سطح استان تهیه خواهد شد .

شهرستان بم در فاصله ۱۹۵ کیلومتری استان کرمان واقع شده است

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها