نخستین کنگره ملی دانشگاه و کووید۱۹ بهمن ماه برگزار می‌شود

تهران- ایرنا- رییس نخستین کنگره ملی دانشگاه وکووید ۱۹ گفت: کنگره ملی دانشگاه و کووید ۱۹ با ارائه ۱۳۳ مقاله اول و دوم بهمن برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، منصوره صادقی روز شنبه در نشست خبری این کنگره افزود: اواخر سال ۲۰۱۹ پاندمی کرونا شیوع پیدا کرد سبک ‌زندگی مردم را تحت تاثیر قرار داد. این بیماری دستورات فاصله گذاری اجتماعی آداب و سبک زندگی را تغییر داد. 

وی در دانشگاه صنعتی شریف ادامه داد: این پاندمی علاوه بر نقاط منفی نقاط مثبتی دارد. این ویروس بر زندگی دانشجویان نیز تاثیر زیادی داشت و آموزش از حضوری به مجازی تبدیل شد. دانشجویانی که به دنبال استقلال هستند سبک زندگی را تغییر دادند. موضوعات اضطراب در این دوران برای دانشجویان بسیار اهمیت داشت و دفتر مشاوره دانشگاهی تلاش کرد تا سیستم ایمنی دانشجویان را ارتقا دهد. 

عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی تصریح کرد: دفتر مشاوره و سلامت دانشگاه ها برای افزایش تاب آوری و افزایش ایمنی، برنامه ها و پویش های زیادی اجرا کردند. 

صادقی عنوان کرد: کنگره ملی دانشگاه و کووید۱۹ با در نظر گرفتن ابعاد سلامت روانی، سلامت اجتماعی، سلامت معنوی اول و دوم بهمن ماه برگزار می شود. در این کنگره سبک زندگی دانشجویان و تاثیران روان شناختی روی سبک زندگی و آموزش آنها بررسی می شود. 
 

بررسی زندگی تمام اقشار جامعه در زمان پاندمی کرونا
حمید یعقوبی رییس مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی شریف اظهار داشت: در اولین کنگره ملی ۲۱۴ مقاله دریافت شد که بین ۲ تا ۵ نفر نویسنده داشتند. بین ۸۰۰ تا هزار محقق مقالات خود را ارسال کردند و موضوعات مقالات علاوه بر زندگی دانشجویان، زندگی دانش آموزان، کادر درمان و سایر اقشار دانشجویان بود. 

وی ادامه داد: حدود ۲۵ موضوع در حوزه روانشناسی و درمانی مشخص و ۱۳۳ مقاله پذیرفته شد. 

یعقوبی تصریح کرد: آثار در هشت محور شامل سبک زندگی، پیامد روانشناختی، پیامد آموزشی و اجتماعی، دانشگاه پس از کرونا، بهداشت ایمنی و محیط زیست و کووید ۱۹ ارائه شد. رویکرد کنگره چالش ها و فرصت های کووید ۱۹ بر دانشگاه است و ۵۸ سخنران کلیدی در کنفرانس حضور دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha