زیرساخت‌های بهداشتی بخش‌های قم نیاز به ارتقای بیشتری دارند

قم ـ ایرنا ـ رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: زیرساخت‌های بخش‌های استان در حوزه بهداشت با توجه به رشد جمعیت، نیاز به ارتقای بیشتری دارند که مرکز بهداشت استان این موارد را مد نظر دارد و تمهیداتی در این خصوص اندیشیده است.

به گزارش پنجشنبه شب روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، محمدرضا قدیر در سفر خود به بخش خلجستان؛ در نشستی با بخشدار، شهردار و دهیاران این بخش؛ بر نگاه ویژه دانشگاه علوم پزشکی قم به تقویت خدمات بهداشتی در بخش‌های استان تاکید کرد و مباحث بهداشتی و درمانی بخش را مورد بررسی قرار داد.

وی اظهار داشت: توسعه و تقویت مرکزهای جامع سلامت و خانه‌های بهداشت از اولویت‌های کاری ما محسوب می‌شود و هر چه زیرساخت‌های بهداشتی در بخش‌ها، قوی‌تر باشد کار برای سایر حوزه‌ها راحت‌تر می‌شود.   

بر اساس این گزارش، رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم، همچنین با حضور در مرکز بهداشتی ـ درمانی شهر دستجرد در بخش خلجستان، ضمن بررسی فرآیند ارایه خدمات به مراجعان از تلاش‌های پزشکان و پرستاران این مرکز قدردانی کرد.

وی در این بازدید گفت: توجه و رسیدگی به مراکز خدمات بهداشتی درمانی بخش‌های مختلف قم، از اولویت‌های دانشگاه علوم پزشکی قم است و ارایه خدمات مناسب و توسعه زیرساخت‌ها طبق دستورالعمل‌های سطح‌بندی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مورد تاکید است.

همچنین بر اساس این گزارش، رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم، در بدو ورود به این بخش به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.

بازدید از مراکز درمانی، دیدار و گفت وگو با جمعی از اهالی بخش و همچنین برگزاری جلسه کارشناسی از جمله برنامه‌های رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در سفر به بخش خلجستان بود.

«بخش خلجستان با وسعت یکهزار و ۱۰۰ کیلومترمربع، دارای ۵۰ هزار تَن جمعیت ثابت و فصلی شامل ۲ دهستان قاهان و دستجرد است؛ این بخش دارای ۵۷ روستا، ۲۷ دهیاری و ۳۳ شوراست و  مرکز این بخش شهر «دستجرد» است؛ ابتدایی‌ترین روستای این بخش ۶۰ کیلومتر و انتهایی‌ترین روستای آن ۸۵ کیلومتر از مرکز شهر قم فاصله دارد؛ مردم این بخش در کشاورزی و دامداری اشتغال دارند و بیشتر محصولات کشاورزی خلجستان شامل توت، گردو، فندق، گیلاس و انگور است.»

«استان قم دارای یک شهرستان قم و پنج بخش مرکزی، خَلَجِستان، کَهَک، جعفرآباد و سَلَفچِگان است.»

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها