مجالس تعزیه «سوگ مادر» در پردیس تئاتر تهران اجرا می‌شود

تهران-ایرنا- مجالس تعزیه «سوگ مادر» در پردیس تئاتر تهران و نمایش آیینی «حدیث درد» در فرهنگسرای گلستان به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) و ایام فاطمیه به صورت مجازی اجرا می‌شوند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از پردیس تئاتر تهران، تعزیه «سوگ مادر» طی ۱۰ مجلس؛ شهادت امام موسی بن جعفر(ع)، شهادت امام رضا(ع)، شهادت حضرت زهرا(س)(۲ مجلس)، شهادت حضرت علی اکبر(ع)، شهادت امام علی(ع)، شهادت حضرت رقیه(س)، شهادت حضرت ابوالفضل(ع) و شهادت مسلم بن عقیل اجرا می‌شود.

مجالس تعزیه «سوگ مادر» با مشارکت دفتر نهاد رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) در دانشگاه جامع علمی کاربردی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از ۱۸ دی آغاز شده و تا ۲۷ دی ادامه دارد.

این برنامه طی روزهای اعلام شده از ساعت ۲۰:۳۰ به صورت آنلاین و از طریق نشانی www.heyatonline.ir پخش می‌شود.

اجرای نمایش آیینی «حدیث درد» در فضای مجازی

نمایش «حدیث درد» به کارگردانی سید محمد حسن حسینی، روایتی از زندگی و شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در فرهنگسرای گلستان به روی صحنه می‌رود و به طور همزمان از طریق صفحه مجازی فرهنگسرا به نشانی golestan.farhangsara پخش می‌شود.

این نمایش با هدف شناخت و ترویج مکتب اهل بیت(ع) و آشنایی نسل جوان با الگوی دینی همچون فاطمه زهرا(س) با ۳۰ بازیگر در گروه سنی ۱۴ تا ۱۹ سال با همکاری مسجد قائم اجرا می‌شود.

متن داستان نمایش «حدیث درد» براساس بخش‌هایی از سوره مبارکه انسان که در آن می‌خوانیم؛ اسیری پیش از این از سوی اهل بیت(ع) اطعام شده بود و با گذشت ۱۰سال به مدینه سفر می‌کند تا به خیال خود از خلیفه مسلمین علی ابن ابیطالب (ع) قدردانی کند اما با حوادثی رو به رو می‌شود که فکرش را هم نمی‌کرد تنظیم شده است.

این نمایش با روایتی متفاوت و بهره‌گیری از منابع و کتاب‌های تاریخی معتبر شیعه؛ حوادث تاریخی پس از رحلت رسول اکرم (ص) تا شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) را پیش روی مخاطبان به تصویر می‌کشد.

مخاطبان می‌توانند ۲۴ تا ۲۶ دی ساعت ۱۸ و ۲۸ دی همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) ساعت ۱۵ از طریق صفحه مجازی فرهنگسرای گلستان بیننده این نمایش آیینی باشند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها