۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۱۶:۱۸
کد خبرنگار: 5616
کد خبر: 85482352
T T
۷۱ نفر

برچسب‌ها

اجرای گشت ویژه جمع آوری اتباع خارجی غیرمجاز در شهرستان ری/ اخطار قاطع فرماندار به مالکان

شهر ری - ایرنا - گشت ویژه شناسایی و جمع آوری اتباع و مهاجرین خارجی غیرمجاز در سطح شهرستان ری به اجرا در آمد.

به گزارش ایرنا، گشت ویژه شناسایی و جمع آوری اتباع و مهاجرین خارجی غیرمجاز در سطح شهرستان ری باحضور مهدی باب الحوائجی معاون استاندار تهران، فرماندار ویژه و رئیس شورای تأمین شهرستان ری و باحضور احسان حیدری مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری تهران، رؤسای ادارات صمت، کار و رفاه اجتماعی، پلیس امنیت عمومی، اتحادیه های صنفی و سایر مسئولین برگزار شد.

اجرای گشت ویژه جمع آوری اتباع خارجی غیرمجاز در شهرستان ری/ اخطار قاطع فرماندار به مالکان

لازم بذکر است همزمان با مرکز شهرستان طرح ضربتی شناسایی، برخورد و جمع آوری اتباع غیرمجاز در سطح بخش های تابعه شهرستان نیز اجرا می گردد.

اجرای گشت ویژه جمع آوری اتباع خارجی غیرمجاز در شهرستان ری/ اخطار قاطع فرماندار به مالکان

نشست ویژه کمیسیون هماهنگی امور اتباع و مهاجرین خارجی شهرستان ری

نشست ویژه کمیسیون هماهنگی امور اتباع و مهاجرین خارجی شهرستان ری به ریاست مهدی باب الحوائجی معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری و باحضور احسان حیدری مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری تهران و سایر مسئولین در محل سالن جلسات شهدای مدافع حرم ساختمان فرمانداری برگزار شد.

اخطار قاطع فرمانداری شهرستان ری در خصوص مبارزه با اتباع غیر مجاز

اجرای گشت ویژه جمع آوری اتباع خارجی غیرمجاز در شهرستان ری/ اخطار قاطع فرماندار به مالکان

مهدی باب الحوائجی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ری در جلسه کمیسیون هماهنگی امور اتباع و مهاجرین خارجی شهرستان تاکید کرد: حضور اتباع غیرمجاز در شهرستان ری سبب به وجود آمدن وضعیت قرمز در شهرستان ری شده است.

وی افزود: روسای ادارات مربوطه در خصوص رسیدگی به وضعیت اتباع غیرمجاز در صورت عدم کار با آنها به طور جدی برخورد صورت خواهد گرفت.

باب الحوائجی ادامه داد: امروز در خصوص وضعیت اتباع غیرمجاز باید همانند هشت سال دفاع مقدس وارد میدان شویم و از خاک کشورمان دفاع کنیم.

فرماندار ری با بیان اینکه هرگونه فعالیت ورزشی و برگزاری مسابقات برای اتباع غیرمجاز ممنوع می باشد گفت: در مورد اشتغال اتباع غیرمجاز هر کارفرمایی از این افراد استفاده کنند به صورت جدی برخورد خواهد شد.

باب الحوائجی تاکید کرد: مالکان به هیچ عنوان حق اجازه منازل خود را به اتباع غیرمجاز را ندارند و با مشاورین املاک متخلف برخورد قانونی می شود.

وی افزود: با اتباع مجاز در صورت هنجارشکنی نیز به شدت برخورد خواهد شد.

پیش از این نیز مدیر کل اتباع خارجی استان تهران از اجرای طرح ضربتی جمع آوری اتباع غیرمجاز در رباط کریم خبر داده و گفت: در راستای اجرای این طرح اتباع بیگانه غیر مجاز ساکن در این شهرستان شناسایی و به کشورهای خود استرداد شدند.

به گزارش ایرنا، احسان حیدری سه شنبه گذشته در خصوص این طرح در استان تهران به خبرنگار ایرنا گفت: اجرای طرح جمع آوری و بازگشت اتباع غیرمجاز با همکاری مجموعه فرمانداری، دادستانی و فرماندهی انتظامی شهرستان انجام و اتباع غیرمجاز جمع آوری می‌شوند.

وی افزود:در این طرح افراد غیر مجاز دستگیر شده برای بازگشت به کشور هایشان در اردوگاههای مراقبتی به‌ صورت موقت اسکان وبعد طی مراحل اداری به کشور متبوع تحویل می‌ گردند.

مدیرکل اتباع خارجی استانداری تهران بیان داشت:باتوجه به مصوبات استان تهران و شورای تامین، طرح مذکور به صورت دوره ای در کل استان تهران اجرا ودر روز های عادی هم نیروهای انتظامی افراد غیرمجاز را دستگیر وتحویل اردوگاه می دهند.

حیدری تصریح کرد در طرح جمع آوری اتباع ۲۴۹ نفر از این افراد غیرمجاز شهرستان رباط‌کریم در شهرک های صنعتی و روستاهای شهرستان رباط‌کریم دستگیر و از این تعداد ۱۰۳ نفر به دلیل داشتن مدارک قانونی آزاد و مابقی جهت طی مراحل قانونی تحویل اردوگاه مراقبتی شدند.

وی افزود: پس از تحویل این افراد به اردوگاه مراقبتی، اقدامات لازم برای بازگشت این افراد انجام خواهد شد.

سرپرست اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری تهران در خصوص اجرای تداوم پیگیری و اجرای طرح ضربتی جمع آوری اتباع غیر مجاز در کل استان تهران گفت: این اقدام تا پایان طرح در دستور کار این اداره کل خواهد بود.

وی همچنین در ادامه بیان داشت:این طرح با حضور بازرسان اداره کار صورت می‌گیرد ودر صورت استفاده صنوف وشرکت ها از اتباع فاقد مجوز کار پنج برابر حقوق روزانه جریمه و در صورت استنکاف برابر ماده ۱۸۱ قانون کار به ۹۰ تا ۱۸۱ روز حبس در محاکم قضایی برخورد خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha