استاندار: نقش اصفهان در توسعه ملی شناسانده شود

اصفهان- ایرنا- استاندار اصفهان گفت: نقش اصفهان در توسعه ملی باید به همگان شناسانده شود.

به گزارش ایرنا، عباس رضایی شامگاه روز یکشنبه در دیدار مسعود خوانساری رییس اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی ایران با بیان اینکه همایش اصفهان و توسعه ملی از اقدامات در دست اجراست، افزود: برای اجرای این اقدام ساختار تشکیلاتی و شورای راهبردی تشکیل شده است.

وی اظهار کرد: هدف ما افزایش هم افزایی است و امیدواریم اقداماتی صورت بگیرد که اصفهان از حالت سکون خارج شود.

استاندار اصفهان به ارتباط صنعت با دانشگاه اشاره و بیان کرد: تمامی سازمان‌ها و نهادها باید پویایی داشته و به روز شوند.

وی با اشاره به وجود ظرفیت‌های خوب در استان اصفهان، اظهار داشت: منطقه ویژه علم و فناوری با تعیین هیات اجرایی و سیاستگذاری تشکیل شده و اقدامات مناسبی در این منطقه صورت می‌گیرد.

رضایی تصریح کرد: در منطقه ویژه علم و فناوری پیشران‌های اقتصادی از جمله بخش گلخانه تعیین شده است و از ۱۳ گلخانه احصا شده در کشور ۱۱ گلخانه مربوط به اصفهان بوده و هریک فناوری و نوآوری جدید انجام می‌دهند.

خوانساری رییس اتاق بازرگانی ایران در این دیدار بیان کرد: استان اصفهان در تمامی زمینه‌ها پیش قدم است و اقدامات مناسبی در اتاق بازرگانی با هم افزایی صورت می‌گیرد.

اصفهان با بیش از پنج میلیون نفر جمعیت، بیش از ۹هزار واحد تولیدی کوچک و بزرگ با سرمایه ۲۲۱ هزار میلیارد ریال و اشتغال ۲۶۳ هزار نفر، حدود ۸۴۰ معدن در حال بهره برداری با سرمایه گذاری بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال و حدود ۱۸۰ هزار واحد صنفی صنعتی‌ترین استان کشور به شمار می‌آید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها