مشاور فرمانده نیروی سپاه قدس: سردار سلیمانی ذخیره الهی بود

تهران-ایرنا- مشاور فرمانده نیروی سپاه قدس پاسداران گفت: سردار سلیمانی ذخیره الهی بود که از دوران جنگ تحمیلی برای کشور ماند تا بتواند اقدامات و پیروزی‌های بزرگی را برای کشور و جهان اسلام به ثمر برساند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از دانشگاه پیام نور، سردار هادی مقدسی از همرزمان شهید حاج قاسم سلیمانی در مراسم گرامیداشت سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی که به صورت ویدئوکنفرانس در دانشگاه های پیام نور سراسر کشور برگزار شد، گفت: سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در افکار عمومی دنیا به عنوان یک ژنرال نظامی ، استراتژیست و یک نظامی راهبردی شناخته شده اما ابعاد شخصیتی این شهید بزرگوار فراتر بود. شهید سلیمانی متفکر، اندیشمند، سیاستمدار، دیپلمات اجرایی و یک انسان فرهنگی و هنری در همه زمینه ها بود.

وی گفت: سردار سلیمانی تاکید داشت که باید پشتیبان پیروان اهل بیت باشیم، پیروان اهل سنت برادران ما هستند و باید با آنها وحدت داشته باشیم و همچنین از سایر ادیان مردم دیگر کشورها تاجایی که می توانیم پشتیبیانی کنیم.

سردار مقدسی با عنوان اینکه سلیمانی علاوه بر اینکه انسانی عارف و متدین بود، در زمینه ورزش کاراته و پهلوانی نیز فعالیت داشت، گفت: سردار سلیمانی در تمامی زمینه ها سرآمد بود و در زمان انقلاب نیز از سردمداران تظاهرات مردم کرمان بود.

 فرمانده سپاه قدس اظهار داشت: سردار سلیمانی از سال ۵۸ داوطلبانه وارد سپاه شد ودر دوران دفاع مقدس در جریان عملیات های فتح المبین، بیت المقدس، محرم،والفجر و عملیات خیبر با فداکاری و ایثارگری های بیشمار، پیروزی های چشمگیری را به ارمغان آورد.

وی با عنوان اینکه سردار سلیمانی بعد از جنگ تحمیلی نقش بسیار موثری در زمین گیر کردن اشرار سیستان و بلوچستان داشت، گفت: سردار سلیمانی علت وجود اشرار در سیستان و بلوچستان را بیکاری و خشکی منطقه دانست و با ارائه طرحی به مقامات دولتی توانست ۳۰۰ حلقه چاه در منطقه سیستان حفر کند و با افزایش زمین های کشاورزی ، امکانات شغلی را برای مردم فراهم کرده و از میزان شرارت در منطقه بکاهد.

سردار مقدسی با اشاره به دیگر اقدامات ارزشمند سردار سلیمانی پس از انتصاب به عنوان فرمانده نیروی قدس سپاه کشور گفت: شهید سپهبد قاسم سلیمانی سهمی ویژه در عقب نشینی اسرائیل از خاک لبنان ، پشتیبانی کامل از حزب الله ، دفاع از حرم حضرت زینب(س) ، سرکوب داعش و نجات کشور از هجمه های پی درپی آمریکا و اسرائیل و اندیشه های پلید آنها داشت.

وی اظهار داشت: سردار سلیمانی همواره عامل وحدت و دلگرمی بود و با عبور از خط مقدم در تمامی جبهه ها، توانست پیروزی های عظیمی را برای کشور ایران و جهان اسلام به ارمغان آورد.

 اخلاص شاخص اخلاقی ارزشمند سردار شهید قاسم سلیمانی است

همچنین مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور نیز گفت: سردار شهید قاسم سلیمانی الگوی تمام قد بسیجیان بود و اگر در دلها نفوذ کرده است به دلیل اخلاصی است که این شهید و رزمنده بزرگوار داشته است.

حجت الاسلام والمسلمین محمود نبوی با اشاره به حدیثی گفت: کسی که خود را ۴۰ روز خالص کند، درهای حکمت بر او گشاده می شود و شهید بزرگوار سپهبد قاسم سلیمانی ۴۰ سال، دارای اخلاص و وجهه خدایی بود.

وی افزود: شهید سپهبد قاسم سلیمانی با تمام ویژگی های معنوی بهترین الگو برای جوانان به شمار می رود و بر ماست که راه این شهید بزرگوار را ادامه دهیم و نگذاریم این پرچم بر زمین بیفتد.

نبوی یادآور شد: ولایت پذیری از مهم ترین اعتقادات شهید حاج قاسم سلیمانی بود و ما نیز باید همراه ولایت باشیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش