شهید سلیمانی مکتب جدیدی به روی نسل نوجوان گشود

تهران-ایرنا- مسوول سازمان بسیج دانش آموزی نوشت: سپهبدشهید قاسم سلیمانی با شهادت خود مکتبی جدید به روی نسل جوان و نوجوان گشود. بر همه فرض است راه و مرام این شهید عزیز را در تمام عرصه های زندگی سرلوحه قرار دهیم و برای تحقق آرمانهایی که خون این شهید و شهدای بسیاری به پای آن ریخته شده، کمر همت ببندیم.

به گزارش روز شنبه سازمان بسیج دانش آموزی، مجتبی باستان در پیامی به مناسبت اولین سالگرد شهادت سردار سلیمانی افزود: امروز، اولین سالگرد شهادت بزرگمردی است که تمام لحظات عمر گرانبهای خویش را در راه اعتلای اسلام وحق و دفاع از مظلوم سپری کرد؛ مجاهدی خستگی ناپذیر، رزمنده ای شجاع، فرماندهی با تدبیر و سربازی وفادار به ولایت که شنیدن نامش لرزه بر اندام تروریست های آمریکایی، صهیونیست های کودک کش و تکفیری های خون خوار می انداخت.

وی عنوان کرد: سپهبدشهید حاج قاسم سلیمانی، پس از عمری مجاهدت، سرانجام به آرزوی دیرینه خود یعنی شهادت در راه خدا رسید. او که سراسر زندگانی اش مملو از روشنگری و هدایت بود با شهادتش نیز نور هدایت و بصیرت به قلب های ما انداخت تا دشمنان سفاک این ملت را بیش از پیش بشناسیم و از خوی وحشیانه آنها آگاه شویم.

مسوول سازمان بسیج دانش آموزی در این پیام آورده است: این شهید والامقام در تمام سالهای زندگی، هرگز دغدغه ای جز دفاع از دین و دفاع از مظلوم، اهتزار پرچم حق، آزادی ملت های مظلوم از دست ستمکاران، یاری محرومان و مبارزه با مستکبران نداشت. او بیش از آنکه مرد میدان سخن باشد، مرد میدان عمل بود و توفیقات جبهه مقاومت در منطقه، بزرگترین گواه بر مجاهدت های این شهید بزرگوار است.

وی تصریح کرد: همین ویژگی های برجسته بود که او را محبوب قلب های تمام ملت های آزاده با هر گرایش و جناح بندی سیاسی کرده بود. شجاعت، صداقت، اخلاص، تواضع، دلسوزی و ولایتمداری ایشان، همچون خورشیدی فروزان برای همیشه در دفتر تاریخ خواهد درخشید و اسوه ای بی بدیل برای تمام نسل ها خواهد بود.

باستان خاطرنشان کرد: دشمن تروریست و جنایتکار آمریکایی، که ضربات کاری و مهلکی از جبهه مقاومت در منطقه دریافت کرده بود به زعم خود با به شهادت رساندن حاج قاسم سلیمانی، قصد متوقف کردن و آسیب زدن به جریان مقاومت را داشت. غافل از اینکه درخت مقاومت با خون هر شهیدی که در این راه تقدیم می کند، بیش از پیش آبیاری می شود و ثمره آن که آگاهی و بیداری ملت های منطقه و تقویت جبهه مقاومت با حضور جوانان غیور و پرانگیزه است، مضاعف می شود.

وی یادآور شد: با شهادت این بزرگ مرد، نبرد با ظالمان و مستکبران نه تنها کم فروغ یا متوقف نشده است، بلکه امت حزب الله انگیزه مضاعفی نیز برای مقابله با دولت تروریست آمریکا، صهیونیسم جهانی و گروه های تکفیری که فرزند نامشروع استکبار جهانی و دولت های مرتجع منطقه است، پیدا کرده اند.

مسوول سازمان بسیج دانش آموزی افزود: به برکت خون این شهید رویش های فراوانی در جبهه مقاومت منطقه شکل گرفته است که دشمن جاهل حتی قدرت تصور آن را نیز ندارد. ثمره شهادت این بزرگمرد الهی، شکست قطعی آمریکا در منطقه و به دنبال آن نابودی رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی خواهد بود.

باستان در بخشی از پیام آورده است: بدون تردید قاتلان و مسببان شهادت این مرد بزرگ الهی، از انتقام سخت و سهمگین جبهه مقاومت در امان نخواهند ماند. انتقام خون شهید سلیمانی، در ابعاد و گستره ای مناسب با نام و جایگاه این شهید گرانقدر خواهد بود و چنین انتقامی بی تردید یاس و ناامیدی را برای استکبار جهانی و اذنابش بدنبال خواهد داشت.

وی نوشت: اکنون نفس های دشمن در منطقه به شماره افتاده و به خوبی فهمیده اند اشتباه بزرگی که در ترور سردار مقاومت کرده اند تا چه حد آنها را در منجلاب هلاکت فرو برده است. اینک دشمنان باید منتظر ضرباتی سخت و مهلک از جانب نوجوانان و جوانانی باشند که در مکتب حاج قاسم سلیمانی درس بصیرت، دشمن شناسی و جهاد گرفته اند.

مسوول سازمان بسج دانش اموزی عنوان کرد: آزادی ملت های منطقه از ظلم ، ستم و نفوذ دشمنان اجنبی و در راس آنها آمریکای تروریست قطعا یکی از مهم ترین آرمان‌های شهید سلیمانی بود. اکنون وظیفه تک تک ماست که از هیچ تلاشی برای قطع کردن پای آمریکا و تفکر آمریکایی از خاک سرزمین‌ و زندگی مان دریغ نکنیم. اخراج تفکر و سبک زندگی آمریکایی از زندگی و خانواده، قطعا مقدمه ای برای بریدن پای نظامیان تروریست آمریکایی از منطقه خواهد بود.

باستان افزود: دشمن سفاک و بزدل، پس از شکست های فراوان در عرصه های مختلف، مدتی است که تلاش دارد نسل جدید و خصوصا نوجوانان عزیز را افرادی بریده از آرمان های والای دینی و انقلابی جلوه دهد، اما درخشش نوجوانان در عرصه های ضداستکباری همانند حضور میلیونی آنها در پویش «مرگ بر آمریکا» و پویش بین المللی «نسل سلیمانی» گواه آن است که جوانان و نوجوانان کشورهای اسلامی به خصوص جوانان و نوجوانان ایران اسلامی، با اسوه قرار دادن بزرگ‌مردانی همچون شهید حاج قاسم سلیمانی، همواره پای آرمان های بزرگ اسلامی و انقلابی ایستاده اند و حتی از جان فشانی در این راه نیز مضایقه نمی کنند.

به گزارش ایرنا، صبحگاه جمعه ۱۳ دی‌ماه ۱۳۹۸ سردار قاسم سلیمانی در حمله هلی‌کوپتری آمریکایی‌ها در فرودگاه بغداد به شهادت رسید. در این حمله همراه با سلیمانی، ابومهدی المهندس، فرمانده حزب الله عراق و قائم مقام بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) و شمار دیگری از رزمندگان عراقی به شهادت رسیدند. حمله فوق به دستور مستقیم دونالد ترامپ رییس جمهوری ایالات متحده صورت گرفت. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش