پیکر مطهر شهید مصطفی دلاور در سراوان تشییع شد

زاهدان_ ایرنا_ پیکر مطهر شهید استوار دوم مصطفی دلاور که ۲شب پیش در درگیری با قاچاقچیان مسلح در منطقه مرزی اسفندک سراوان به درجه رفیع شهادت نایل آمده بود امروز /شنبه/ در سراوان تشییع شد.

شهید مصطفی دلاور متولد ۱۳۷۷، اهل روستای درگی شهرستان زابل در شمال سیستان و بلوچستان است و پیکر مطهرش پس از تشییع  روز شنبه در سراوان به زابل منتقل شد.

فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان اظهارداشت: همزمان با ایام نخستین سالگرد شهادت سردار دل‌ها شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی مردی که با شهادتش، اراده مرزبانان را برای ایستادگی در مقابل گروه‌های ترویستی و اشرار و معاندان نظام بیشتر کرده است مرزداران غیور هنگ مرزی سراوان در درگیری با معاندان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و اشرار مسلح در منطقه مرزی «اسفندک» ضمن جلوگیری از ورود عناصر مسلح متجاوز به خاک میهن عزیزمان، موفق شدند ضربات سنگینی به اشرار مسلح وارد کرده و مقادیر قابل توجهی موادمخدر را کشف کنند.

سردار محمد ملاشاهی افزود: در این درگیری مسلحانه یکی از دلاورمردان مجاهد مرزبانی به نام استواردوم «شهید مصطفی دلاور» با مقاومت جانانه در مقابل عناصر پلید گروهک‌های تروریستی به فیض عظمای شهادت نائل آمد.

فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان گفت: امروز که مردان بی ادعای مرزبانی در دور افتاده ترین نقاط مرزی وظیفه پاسداری و حراست از مرزهای ایران اسلامی را برعهده دارند عزیزانی همچون شهید مصطفی دلاور در راه دفاع از کیان ایران اسلامی با نثار جان خود، امنیت ایران اسلامی را پایدار می کنند.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها