معاون استاندار: پروژه های بزرگی در البرز به سرانجام رسیده است

کرج - ایرنا - معاون امور هماهنگی عمرانی استانداری البرز اعلام کرد که با وجود مشکلات فراوان مالی ، پروژه های عمرانی بزرگی مانند تکمیل آزاد راه ها طی ماه های گذشته در این استان نوپا به سرانجام رسیده است.

علی درویش پور روز چهارشنبه در نشست شورای اسلامی شهرستان کرج که با حضور مسوولان کشوری در تالار میدان کرج برگزار شد، بیان داشت: تکمیل قطعه نخست آزاد راه تهران - شمال ، آزاد راه شهید همت و  چهار خطه شدن خط ریلی کرج - تبریز نمونه هایی از  این خدمات ارزنده در استان البرز است.

وی ادامه داد: اکنون پروژه های بزرگی مانند آزاد راه آبیک - چرمشهر، متروی کرج ، بزرگراه شمالی کرج ، پست های ۴۰۰ کیلووات برق اشتهارد و باغستان کرج  در دست احداث و تکمیل بوده که تا پایان دولت دوازدهم  بهره برداری خواهند شد.

درویش پور گفت : یکی از چالش های البرز که در کل کشور هم وجود دارد ترافیک است  که این معضل با بهره برداری از آزاد راه چرمشهر آبیک - چرمشهر  بین استان های قزوین - البرز و تهران  تا پایان سال جاری تا حدود زیادی برطرف می شود ، همچنین مسیر رفت  قطعه دوم آزاد راه تهران شمال تا اردیبهشت سال آینده  بهره برداری خواهد شد.

معاون استاندار البرز اظهار داشت: به همت شهرداری و شورای شهر بزرگراه شمالی کرج به طول ۱۷.۵ کیلومتر  تا چند ماه آینده زیر بار ترافیک می رود.

وی اظهار داشت : قرار گرفتن استان البرز در مسیرهای استان های مختلف کشور سبب شده تا جاده های این استان پرترافیک بوده و  بین ۱۲ تا ۱۶ درصد ترافیک جاده ای کشور را به خود اختصاص دهد این درحالی است که تنها نیم درصد جاده های کشور را داریم.

میانگین تردد ساعتی خودروها در جاده های کشور حدود ۳۱۵  خودرو است اما در البرز بالای یک هزار ۶۰۰ تردد  خودرویی می باشد که باید سهم اعتبارات البرز از محل بودجه ملی برای توسعه راه ها افزایش یاید.

وی ، اختصاص ۵۵ میلیون مترمکعب سهمیه جدید آب از سدها به این استان را از مهمترین اقدامات دولت تدبیر و امید  طی ماه های اخیر در البرز برشمرد .

درویش پور گفت : هم اکنون پروژه گازرسانی به قطر۳۵ اینچ  از بوئین زهرا به کرج در حال ساخت و تکمیل است که تا ۵۰ سال آینده انرژی استان البرز را  به ویژه در بخش تولید تامین خواهد کرد.

معاون استاندار البرز اظهار داشت:  طی یک سال گذشته که کشور و البرز  با معضل جدی کرونا مواجه بوده  که با همه محدودیت  اعتبارات و منابع ، کارها با قوت و سرعت انجام شده   و در حوزه شوراها رویکرد استان و نگاه استاندار حمایت از این بخش است.

وی ادامه داد: امروز ضریب شهرنشینی در البرز ۹۲.۴  درصد و ضریب روستانشینی کمتر از هشت درصد می باشد که ناگزیر هستیم به حوزه مدیریت شهری توجه کنیم زیرا موضوع مدیریت شهری  از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

معاون استانداری البرز بیان داشت : قوانین در زمینه مدیریت شهری نیازمند بازنگری است و باید در این زمینه بستر را برای افزایش مشارکت مردمی فراهم کرد.

وی افزود: با همه سختی ها و دشوارهای  شاهد  همراهی خوبی  از سوی شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان  البرز هستیم .

معاون امور هماهنگی عمرانی استانداری البرز گفت : این استان دارای ویژگی های خاص خود به لحاظ جمعیتی و جغرافیایی بوده و سالانه بیش از ۸۰ هزار نفر به جمعیت البرز اضافه می شود.

وی ادامه داد: همچنین سالانه بین ۱۲ هزار تا ۱۵ هزار نفر به جمعیت دانش آموزی این استان افزوده می شود که باید برای این جمعیت هر سال ۵۰۰ کلاس جدید ساخته شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha