اعلام برنامه موکب‌ها در ایام سالگرد شهادت سردار دلها

تهران - ایرنا - معاون فرهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات از آغاز فعالیت ۱۴۵ موکب اربعین حسینی به مناسبت فرارسیدن ایام سالگرد شهادت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی خبر داد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، یوسف افضلی با بیان اینکه شهید حاج قاسم سلیمانی، بنیان‌گذار ستاد بازسازی عتبات و فعالیت موکب‌های ایرانی بود، اظهار کرد: خیران حرم‌ساز و خادمان موکب‌های ایرانی در ایام سالگرد شهادت سردار دلها و در قالب پویش «مهر حاج قاسم» طرح‌های خدماتی متنوعی را در مناطق محروم کشور اجرا می‌کنند. 
وی افزود: تا کنون بیش از ۱۴۵ موکب اربعین حسینی به پویش «مهر حاج قاسم» پیوسته‌اند و قرار است در بیش از ۱۵۰ روستا در استان‌های محروم، پروژه‌های محرومیت زدایی و عام المنفعه را اجرا کنند.

افضلی تصریح کرد: این موکب‌ها با همت خیران حرم‌ساز کلنگ احداث ۱۰ مدرسه ۲ تا ۶ کلاسه را در روستاهای مناطق محروم به زمین خواهند زد.همچنین ۳۳ واحد مسکن روستایی با همت جهادی این موکب‌ها ساخته یا بازسازی خواهد شد.
معاون فرهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات ادامه داد: اجرای پروژه‌های عمرانی و عام المنفعه مانند سیل‌بند، مسجد و درمانگاه از دیگر برنامه‌های موکب‌های اربعینی در ایام سالگرد شهادت سردار دلهاست.
افضلی گفت: افزون بر عملیات عمرانی ذکر شده، کمک به آزادی زندانیان، تامین اقلام جهیزیه، توزیع بیش از ۱۰ هزار بسته معیشتی، تهیه و توزیع تبلت بین دانش‌آموزان روستایی و آبرسانی به هشت روستا از دیگر برنامه‌های خیران حرم‌ساز و موکب‌های اربعینی در ایام سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی است.
وی یادآور شد: در ماجرای سیل فروردین ۹۸، موکب‌های اربعینی و خیران حرم‌ساز با فراخوان سردار دلها به کمک هموطنان سیل زده استان‌های خوزستان، لرستان و ... شتافتند که خاطره حضور جهادی شهید سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس همراه با خادمان مواکب در این مناطق، برای همیشه در اذهان مردم به یادگار خواهد ماند.

به گزارش ایرنا، صبحگاه جمعه ۱۳ دی‌ سال ۱۳۹۸ سردار سلیمانی توسط آمریکایی‌ها در فرودگاه بغداد به شهادت رسید. در این حمله همراه با سردار سلیمانی، ابومهدی المهندس قائم مقام بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) و شمار دیگری از رزمندگان عراقی به شهادت رسیدند. این حمله به دستور مستقیم رییس جمهوری آمریکا صورت گرفت. 

امید غیاثوند

1071

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha