جامعه مدرسین سلوک انقلابی آیت الله یزدی را ادامه می‌دهد

قم - ایرنا - رییس جدید جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، بر ادامه سلوک انقلابی آیت الله یزدی در جامعه مدرسین تاکید کرد و گفت: جامعه مدرسین با ادامه سیره و عمل انقلابی علمایی چون آیت الله یزدی، راه خود را با جدیّت ادامه می دهد و با ویژگی انقلابی بودن و تاثیرگذاری به هدایت حوزه‌های علمیه خواهد پرداخت.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از مرکز خبر حوزه،‌ آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری با حضور در بیت مرحوم آیت الله یزدی با تسلیت مجدد فقدان آیت الله یزدی، ایشان را پدری معنوی خواند و در بیان مسئولیت پذیری و تکلیف گرایی وی بیان داشت: وجود ارزشمند و تاثیرگذار ایشان هم قبل از انقلاب و هم بعد ازانقلاب؛ دقیقا نشان دهنده یک انسان مسئولیت پذیر بود. آنچه برای ایشان مهم نبود ظواهر دنیا بود و محور اصلی ایشان تکلیف بود که کجا تکلیف سکوت کردن و کجا فریاد زدن را اقتضا می‌کند و ایشان تمام عمر خود را به همین نحو سپری کرد.

امام جمعه قم، آیت الله یزدی را سمبل هوشمندی و مقاومت برشمرد و افزود: دراین مدتی که ما در جامعه مدرسین در خدمت ایشان بودیم، ایشان سمبل مقاومت و هوشمندی و حقیقتا یکی از مدافعان ولایت بودند، چه در زمان امام خمینی(ره) و چه در زمان مقام معظم رهبری با آبرومندی جامعه مدرسین را اداره کرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری، آیت الله یزدی را در روشنگری مانند عمار دانست و تصریح کرد: می گویند زمانی که فتنه ها به وجودآمد، عده ای متحیر می شوند و راه را گم می کنند. در این بُرهه ها یک چهره هایی نیاز داشتیم و داریم که در حقیقت روشنگری کنند و بنده در مصاحبه ای گفتم که نقش ایشان مثل نقش عمار در زمان حضرت امیر(ع) بود همان گونه که عمار در زمان حضرت، یک روشنگر به تمام معنا بود و چهره و شخصیت حضرت را برای دوست و دشمن تبیین می کرد همین گونه مرحوم آیت الله یزدی یک عمار بودند که هم توطئه ها را و هم جایگاه ولایت و رهبری راتبیین می‌کرد.

حسینی بوشهری آثار علمی و فقهی آیت الله یزدی را بسیار ارزشمند توصیف کرد و ابراز داشت: باید شرح حالی از سیره و رفتار و منش ایشان از دوران تحصیل و تدریس و همچنین از دوران مبارزاتشان جمع آوری بشود تا یک مجموعه و یک الگوی خوب و مفید برای نسل جوان و طلبه های ما باشد.

وی  افزود: ان شاءالله آثار ایشان جمع آوری بشود .این بزرگان تا در قید حیات هستند مردم خوب آنها را نمی شناسند اما زمانی که از دنیا بروند تازه مردم می فهمند که چه عالمی را ازدست داده‌اند.

دبیرشورای عالی جامعه مدرسین با اشاره به انتظارات رهبر معظم انقلاب از جامعه مدرسین و با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه" اعتبار جامعه مدرسین یک اعتبار ذاتی هست و کسی این اعتبار را به جامعه مدرسین نبخشیده است" بیان داشت: ان شاءالله بتوانیم آن جایگاه واقعی  جامعه مدرسین را آنگونه  که شأن جامعه مدرسین هست به طلاب و مردم معرفی کنیم و در عرصه های مختلف چه عرصه های علمی و چه عرصه های سیاسی، آن نقش آفرینی خود را نشان دهیم.

حسینی بوشهری بر ادامه سلوک انقلابی آیت الله یزدی در جامعه مدرسین تاکید کرد و افزود: جامعه مدرسین با ادامه سیره و عمل انقلابی علمایی چون آیت الله یزدی ، راه خود را با جدیت ادامه می دهد و با ویژگی  انقلابی بودن و تاثیرگذاری به هدایت حوزه های علمیه خواهد پرداخت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها