۸ آذر ۱۳۹۹، ۱۴:۴۳
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 84127001
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

رئیس‌جمهوری ارمنستان عازم مسکو شد

مسکو - ایرنا- آرمن سرکیسیان رئیس جمهوری ارمنستان برای رایزنی با اعضای جامعه ارامنه روسیه در باره قره باغ عازم مسکو شد.

به گزارش ایرنا، دفتر مطبوعاتی رئیس جمهوری ارمنستان روز شنبه اعلام کرد: آرمن سرکیسیان با اعضای جامعه ارامنه روسیه دیدار می کند و با آنها در مورد وضعیت ارمنستان و اوضاع پیرامون قره باغ گفت و گو و تبادل نظر خواهد کرد.

در این دیدار، پیامدهای مناقشه قره باغ و راه حل برای این مساله و تقویت ثبات و امنیت این منطقه و ارمنستان بررسی خواهد شد.

جامعه ارامنه روسیه بزرگترین جامعه ارمنی خارج از کشور ارمنستان است و بیش از ۳ میلیون ارمنی در روسیه سکونت دارند و این جامعه از کشور خود حمایت می کند و برای توسعه روابط ایروان و مسکو نیز تلاش می کند.

رئیس جمهوری ارمنستان به تازگی گفته بود که نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان وی را از مفاد توافقنامه صلح قره باغ پیش از امضای این توافقنامه در روز ۱۰ ماه نوامبر مطلع نکرده بود.

سرکیسیان همچنین خواستار استعفای پاشینیان شد؛ اقدامی که از طرف نخست وزیر استقبال نشد و وی به کار خود ادامه می دهد و فقط چند نفر از اعضای کابینه دولت ازجمله وزیر خارجه و دفاع را برکنار کرده است.

به ابتکار روسیه، روز دهم نوامبر (۱۹ آبان) سندی برای تحقق آتش‌بس کامل و رفع تمام خصومت‌ها در منطقه درگیری قره‌باغ به امضای «علی‌اف»، «پاشینیان» و «پوتین» رسید و ارتش مسکو وظیفه صلح‌بانی و تحقق آتش بس را به عهده گرفت.

روسیه در چارچوب توافق با ارمنستان و جمهوری آذربایجان، واحدهای صلح بانی خود را در قالب حدود دو هزار نیرو به همراه تجهیزات به قره باغ اعزام و ۲۳ پست دیده بانی نیز تاسیس کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha