۳ آذر ۱۳۹۹، ۸:۱۶
کد خبرنگار: 931
کد خبر: 84120182
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

هوای کلانشهر اصفهان ناسالم است

۳ آذر ۱۳۹۹، ۸:۱۶
کد خبر: 84120182
هوای کلانشهر اصفهان ناسالم است

اصفهان- ایرنا- کیفیت هوای کلانشهر اصفهان بر پایه داده‌های سامانه پایش برخط در نخستین ساعت صبح روز دوشنبه سوم آذر با ثبت سه شاخص نارنجی و سه شاخص زرد در وضعیت ناسالم قرار گرفت.

براساس اعلام مرکز پایش و کنترل کیفیت هوای اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان، میانگین کیفی هوا در ایستگاه‌های خیابان استانداری ۱۱۶، خیابان دانشگاه با ۱۴۶ و میدان احمدآباد با ۱۲۳، در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس، خیابان پروین ۹۵، خیابان رودکی با شاخص ۷۹ و بزرگراه خرازی با ۸۶ در وضعیت زردو سالم  است.

کیفیت هوای این کلانشهر بر پایه داده‌های سامانه پایش برخط در نخستین ساعت صبح امروز با ثبت سه شاخص نارنجی و سه شاخص زرد در وضعیت ناسالم قرار گرفت.

همچنین براساس اعلام این مرکز، میانگین کیفی هوا در شهرستان‌های شاهین شهر با شاخص ۷۷ و خمینی‌شهر با شاخص ۸۱ و نجف آباد ۷۵ در وضعیت زرد قرار دارند.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.در جدول زیر رنگ های قراردادی برای هر گروه  وضعیت هوا نشان داده شده است. 

جدول شاخص کیفی هوا

  Air Quality Index

   (A Q I)   

           وضعیت               

 Pollution Standard

Index

   (P S I)
 

۵۰ -  ۰

پاک 

۵۰ - ۰
۱۰۰ - ۵۱

سالم 

۱۰۰ - ۵۱ 
۱۵۰ - ۱۰۱

ناسالم برای گروههای حساس 

 ۲۰۰ - ۱۰۱
 ۲۰۰ - ۱۵۱

ناسالم برای عموم 

 ۲۰۱-۳۰۰ بسیار ناسالم

 ۲۰۱-۳۰۰

  بالاتر از۳۰۰

خطرناک 

 بالاتر از۳۰۰ 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha