۲ آذر ۱۳۹۹، ۱۸:۳۷
کد خبرنگار: 1169
کد خبر: 84119695
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۵۲.۵ میلیارد ریال وام کارگشایی به نیازمندان پلدشت پرداخت شد

ارومیه- ایرنا- مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) پلدشت گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون، ۵۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات کارگشایی و اشتغال به مددجویان این نهاد در این شهرستان پرداخت شده است.

بهمن رضایی روز یک‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این میزان وام تسهیلات پرداخت شده به واجدان شرایط، ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به ۲۰۰ نفر به صورت قرض‌ الحسنه بود.

وی اضافه کرد: تسهیلات کارگشایی نیز از محل منابع امدادی و بانکی تامین شده و برای هر طرح تا سقف ۵۰ میلیون ریال پرداخت می‌شود.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) پلدشت ادامه داد: این وام کارگشایی برای رفع مشکلات مددجویان از جمله درمان، جهیزیه، امور فرهنگی و سایر مشکلات در اختیار آنها قرار گرفته است.

رضایی گفت: مردم خیّر و نوعدوست، بازاریان و اصناف شهرستان پلدشت می‌توانند با سپرده گذاری در صندوق "امداد ولایت" زمینه‌ساز رفع مشکلات خانواده‌ های نیازمند این شهرستان شوند.

وی در ادامه با بیان اینکه مبلغ ۴۰ میلیارد ریال نیز برای ۹۰ طرح اشتغالزایی در این شهرستان پرداخت شده است، ادامه داد: این طرح‌ها در بخش‌های مختلف خدماتی، صنعت، کشاورزی، قالیبافی و دامپروری بوده است.

کمیته امداد امام خمینی (ره) از اسفند ۱۳۵۷ فعالیت خود را با فرمان امام راحل برای رسیدگی به وضعیت محرومان و کمک به آنها از طریق دریافت کمک‌ های مردمی آغاز کرد.

در شهرستان پلدشت ۲ هزار و ۷۰۵ خانوار با ۶ هزار و ۹۰۰ نفر جمعیت تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند؛ این شهرستان در شمال آذربایجان‌غربی واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha