بارش‌های اخیر کمبود باران در کرمانشاه را جبران کرد

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل هواشناسی کرمانشاه اعلام کرد که بارش‌های ۴۸ ساعت گذشته در سطح استان میزان کمبود بارش‌های پاییزی را جبران کرد.

محمد خسروی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: میانگین بارش های استان از ابتدای پاییز تا ۲۹ آبان ماه ۲۷ میلی متر بود که بسیار پایین تر از میانگین سال‌های گذشته را نشان می داد.
وی افزود: با این حال در ۴۸ ساعت گذشته به صورت میانگین ۶۳ میلیمتر باران در سطح استان بارید و میانگین بارش ها از ابتدای فصل زراعی امسال را به ۹۰ میلیمتر رساند.
براساس اعلام اداره کل هواشناسی کرمانشاه، میانگین بارش باران در مدت مشابه سال گذشته در سطح استان ۵۲ میلیمتر و میانگین بلندمدت ۷۹ میلیمتر بوده است.
خسروی با بیان اینکه میزان بارش‌های ۲ روز گذشته، در شهرستان کرمانشاه ۶۳.۸ میلیمتر بوده است، گفت: کرندغرب با ۸۳.۶ میلی‌متر و حمیل با ۴۸ میلی‌متر به ترتیب بیشترین و کمترین میزان بارندگی استان را به خود اختصاص دادند.
به گزارش ایرنا، اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه پیش از این، پاییز امسال را نسبت به سال های گذشته کم باران پیش پیش بینی کرده بود که بارش های اخیر میزان کمبود باران را جبران کرد.
سامانه ای جدید در راه است
مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه در بخش دیگری از صحبت های خود در رابطه با پیش بینی وضعیت هوای استان اظهارداشت: سامانه ای جدید از اواخر هفته آسمان استان را تحت تاثیر بارش های خود قرار خواهد داد.
خسروی افزود: امروز و فردا انتظار داریم در پاره‌ای از نقاط به‌ ویژه در مناطق سردسیر و حاشیه رودخانه‌ها و نواحی کوهستانی شاهد مه صبحگاهی باشیم.