کلاهبرداران میلیاردی فضای مجازی در مهاباد دستگیر شدند

مهاباد- ایرنا- فرمانده انتظامی مهاباد گفت: ماموران این انتظامی ۲ نفر را که در فضای مجازی هفت میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند، در این شهرستان شناسایی و دستگیر کردند.

سرهنگ محمد توحیدی روز پنج‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در رابطه با پیگیری شکایت چندین نفر از شهروندان مهابادی مبنی بر کلاهبرداری در شبکه‌های اجتماعی از آنان، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس فتای شهرستان مهاباد قرار گرفت.

وی ادامه داد: ماموران پس از هماهنگی با مقام قضایی و انجام تحقیقات و عملیات سایبری و فنی موفق به شناسایی و دستگیری متهمان شدند.

فرمانده انتظامی مهاباد اظهار داشت: در تحقیقات تکمیلی مشخص شد متهمان با تبلیغ انواع ادوات، لاستیک و ماشین‌آلات سنگین و سبک در شبکه‌های اجتماعی از قبیل اینستاگرام از اعتماد مردم سواستفاده کرده و به عنوان فروشنده یکی از فرووشگاه‌های معتبر کشور از ۵۰ نفر کلاهبرداری کرده‌اند.

سرهنگ توحیدی با اشاره به اینکه مبلغ کلاهبرداری صورت گرفته هفت میلیارد ریال است، اضافه کرد: در این زمینه ۲ متهم دستگیر که پس از تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مقامات قضایی شدند.

وی بیان کرد: هفته گذشته نیز ماموران پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات مهاباد، یک فرد کلاهبردار و جعل‌کننده روادید به خارج از کشور را شناسایی و دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی مهاباد بیان کرد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک، مراتب را به سامانه ۱۱۰ پلیس اطلاع دهند.

مهاباد در جنوب آذربایجان‌غربی و ۱۱۶ کیلومتری مرکز استان واقع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =