فرماندار: کمپ ترک اعتیاد ورامین بار استان تهران را به دوش می‌کشد

تهران- ایرنا- فرماندار شهرستان ورامین گفت: کمپ ترک اعتیاد ماده ۱۶ ورامین ویژه معتادین متجاهر، بار استان تهران را به دوش می‌کشد و لازم است تا ضمن حمایت از این مرکز، هماهنگی بین دستگاهی برای رفع مشکلات موجود به عمل آید.

حسین کاغذلو روز چهارشنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر که در محل فرمانداری شهرستان ورامین برگزار شد اظهار کرد: فعالیت کمپ‌های ترک اعتیاد ماده ۱۵ ویژه معتادین خودمعرف و ماده ۱۶ ویژه معتادین متجاهر، از دستورالعمل‌های ویژه‌ای برخوردار است که این مراکز موظفند تا بر اساس آن فعالیت خود را انجام دهند.

وی افزود: تعهد در کار، موضوعی دو طرفه است که هم باید از سوی دستگاه‌های متولی در امر مبارزه با مواد مخدر مورد توجه قرار گرفته و هم مراکز ترک اعتیاد موظفند تا به وظایف خود عمل کنند تا کارها بدون موازی کاری و مشخص بودن تکالیف، به درستی انجام شود.

وی تصریح کرد: موضوع جمع‌آوری و ساماندهی معتادین متجاهر، یکی از دغدغه‌های مهم مسوولان در پاک‌سازی چهره شهرها از این افراد و کمک به درمان آنان است که با راه‌اندازی کمپ ترک اعتیاد ماده ۱۶ ورامین بخشی از این مهم محقق شده ولی این مرکز با مشکلاتی مواجه است که به هماهنگی بی دستگاهی بیشتری نیاز دارد.

فرماندار ورامین گفت: این کمپ که نخستین مرکز درمان معتادین متجاهر استان تهران است، در اصل بار کل استان را به دوش کشیده و معتادان جمع‌آوری شده برای درمان به این مرکز منتقل می‌شوند که افزایش کارآمدی آن به هماهنگی، پشتیبانی و همکاری تمامی دستگاه‌های داخلی و استانی نیاز دارد.

وی افزود: با استقرار دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران، بخش زیادی از این هماهنگی‌ها حاصل شده و یقنا با تأمین نیازهای مرکز ماده ۱۶ ترک اعتیاد، شاهد اثرات مثبتی در کل استان تهران خواهیم بود.

وی تأکید کرد: در مقابله با پدیده اعتیاد و مواد مخدر همه باید وسط میدان باشند و تلاش کنند که در این مسیر، دستورات قضایی صادر شده به طور کامل اجرایی گردد و روی زمین نماند.
 


در کنار استقرار کمپ ترک اعتیاد ماده ۱۶ امکانات آن را نیز تأمین کنید
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ورامین نیز در این جلسه گفت: آن فرد یا گروهی که به استقرار کمپ ترک اعتیاد ماده ۱۶ در ورامین حکم داده، باید امکانات و زیرساخت‌های مورد نیاز این مرکز مهم را نیز تأمین کند.

علیرضا شمس افزود: در اجرای طرح‌های مقابله با معتادان متجاهر، همواره افرادی به عناوین مختلف پس از دستگیری آزاد می‌شدند که با راه‌اندازی کمپ ماده ۱۶ مشکل آزاد شدن معتادان متجاهر برطرف و زمینه برای ساماندهی آنان فراهم شد ولی آن کسی حکم به استقرار این مرکز در ورامین داده باید برای فعالیت آن پروتکل‌ لازم را نیز تعریف می‌کرد.

وی گفت: در درمان معتادانی که در کمپ ماده ۱۶ نگهداری می‌شوند مسائلی مانند سرانه درمان و نقش نیروی انتظامی دیده نشده و لازم است تا مشکلات ریشه‌ای این مراکز که در اصل مشکلات کل استان تهران را برطرف می‌کند، رفع شود.

در این جلسه حسین کاغذلو فرماندار ورامین از سوی اسکندر مؤمنی دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر کشور، به عنوان رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان ورامین معرفی شد.

ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha