بیژن مقدم از نامزدی در انتخابات هیات نظارت بر مطبوعات انصراف داد

تهران - ایرنا - «بیژن مقدم» یکی از سه نامزد برتر مرحله نخست انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات امروز یکشنبه با صدور بیانیه ای، از شرکت در دور دوم این انتخابات انصراف داد.

به گزارش ایرنا، مقدم که یکی از روزنامه نگاران شناخته شده کشور به شمار می رود و در حال حاضر، مدیرمسئولی پایگاه خبری «الف» را بر عهده دارد، در این بیانیه که آن را خطاب به «مدیران محترم رسانه ها در سراسر کشور» صادر کرده است، نوشت: «اینجانب ضمن تشکر از مسئولیت شناسی و مشارکت فعال مدیران رسانه، از همه عزیزانی که در سراسر کشور به اینجانب رای دادند، سپاسگزارم و امیدوارم نماینده آنان در هیات نظارت، صدای رسا و پژواک مطالبات بر حق رسانه‌ها باشد.»

وی یادآور شد: «همانگونه که مطلع هستید انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیأت نظارت بر مطبوعات در تاریخ ۲۰ آبان ۹۹ برگزار گردید و به دلیل آنکه هیچ یک از نامزدها موفق به کسب نصاب لازم نشدند، انتخابات به دور دوم کشیده شد. بدینوسیله، اینجانب انصراف خود را از حضور در مرحله دوم انتخابات هیات نظارت بر مطبوعات اعلام می‌دارم.»

مقدم در این بیانیه همچنین از مسئولان برگزار کننده انتخابات خواسته است از کنار برخی شائبه‌های مطرح شده عبور نکنند چرا که «بی‌اعتنایی آنها به بی‌اعتباری انتخابات مربوط به فرهیخته ترین اقشار جامعه می‌انجامد.»

او توضیح بیشتری در این زمینه نداده است.

هجدهمین دوره انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات روز سه شنبه گذشته - بیستم آبان- به صورت الکترونیکی و با حضور ۱۱۶ نامزد برگزار شد و در آن تعداد ۲۲۰۰  نفر از مجموع ۴۰۴۴ نفر از مدیران مسئول نشریات در سراسر کشور شرکت کردند.

در این انتخابات، «پدرام پاک آیین» مدیرمسئول روزنامه «اسکناس» صاحب ۱۰۳۰ رای شد، «مهدی رحمانیان» مدیرمسئول روزنامه «شرق» ۳۰۸ رای بدست آورد و «بیژن مقدم جهانگیری» هم با ۲۲۵ رای در جایگاه سوم ایستاد.

با این حال، به دلیل آنکه هیچیک از نامزدها نتوانستند اکثریت مطلق آرا را بدست آورند، این انتخابات طبق قانون به دور دوم کشیده شده است.

بنا به اعلام برگزارکنندگان انتخابات، مرحله دوم این انتخابات روز سه شنبه ۴ آذرماه ۱۳۹۹ از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۶ برگزار می‌شود و نماینده مدیران مسئول در هیأت نظارت بر مطبوعات با رأی اکثریت انتخاب خواهد شد.

انتخابات هیات نظارت بر مطبوعات، هر دو سال یکبار به منظور انتخاب نماینده مدیران مسئول رسانه های کشور در این هیات انجام می شود.

«حسین انتظامی» از روزنامه نگاران شناخته شده کشور که چندسالی معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بود و اکنون نیز، ریاست سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را در اختیار دارد،  از ۱۶ سال پیش تاکنون نمایندگی رسانه ها را در هیات نظارت بر مطبوعات برعهده داشت.

او در این دوره انتخابات شرکت نکرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha